heeft de werkgroep de beschikking over de modernste computergestuurde apparatuur, zodat er niets over het hoofd wordt gezien. Ook deZe werkput werd verdeeld in vakken van twee bij twee meter, gemarkeerd door nieuwgekochte houten paaltjes, die ook weer het doelwit werden van vernielingen. Op dit moment staat ongeveer de helft van de paaltjes nog in de grond en moet er telkens weer opnieuw worden i ngemeten. Eerste resultaten Van de metaalvondsten bestaat het grootste gedeelte uit schroot van koper en brons, dat men, hetzij om de metaalwaarde in huis had, óf om het ter plekke te verwerken tot iets anders. Het betreft in alle gevallen delen van voorwerpen die door de Romeinen werden vervaar digd. Opmerkelijk zijn enkele stukken van een ijzeren maliënkolder, zoals dat door soldaten werd gedragen. Slechts één muntje werd er aan getroffen, dat, hoewel vrijwel geheel vergaan, toch nog kan worden toegeschreven aan keizer Victorinus, die tussen 268 en 270 het westelijk deel van Europa controleerde. Dit muntje is het laatst dateerbare stuk dat ooit in deze omgeving werd aangetroffen. Dit laat nu langzamerhand de mogelijkheid open om aan een voortzetting van de bewoning in de vierde eeuw te gaan denken. Door het ineenstorten van de Romeinse noordgrens rons 270, werd de bestaande handel geheel, en blijvend ontwricht. Het gevolg was een stoppen van de (goed dateerbare) romeinse importgoederen, maar of hiermee ook een eind kwam aan het voortbestaan van de

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 14