Verder stond dit jaar - voor zowel Schagen als de vereniging in het teken van "ÏOOO jaar Schagen", een ietwat, qua historie, geforceerde verjaardag, want als het even meezit kan men hier binnenkort wellicht het 2000-jarig bestaan vieren Na een aanvakelijke op historische gronden weigering hieraan deel te nemen, besloot het bestuur, uit good-will overwegingen, toch om een tentoonstelling over Schagens historie in te richten, samen met enkele andere instel lingen op dit gebied. Dit besluit werd bovendien vergemakkelijkt doordat het orga nisatiebureau "Effendieen grote tentoon stellingsruimte met alle voorzieningen gratis aanbood. In vijf extra voorbereidi ngsvergade- ("ingen met vertegenwoordigers van onze ver feniging, de Archeologische Werkgroep Schagen, de Stichting Museumboerderij "Vreeburg" de Amateur Fotografen Vereniging Schagen, Het Museum Tweede Wereldoorlog en in nauw overleg met het bureau "Effendi" en de Stichting 1000 jaar Schagen, werden de definitieve plannen voor de historische tentoonstelling uitgewerkt. Deze werd uiteindelijk binnen één dag verwezenlijkt en bleek een zeer groot sufcces, vooral ook omdat diverse groepen in schoolverband hieraan een bezoek brachten. Samen met de eerder vermelde succesvolle lezing van de heer A. Kapitein kan de vereniging met volle tevredenheid op deze gebeurtenis terugkijken. Tenslotte was er nog de eveneens reeds genoemde manifestatie van het C.0.0.S. op 11 november in het Makado Center, waarbij de vereniging met een marktkraam aanwezig was. w\ V v. o -M - 3 *1

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 9