Jaarverslag van de secretaris 3 EEN TERUGBLIK OP 1989 ALGEMENE ZAKEN. De vereniging telde aan het begin van dit «jaar 248 leden, w.o. de "gewone" betalende) leden, huis— en ruilleden, zoals historische verenigingen en instellingen. Dit aantal bedroeg tegen het eind van 1989 271, zodat er een netto ledenaanwas van 23 heeft plaatsge vonden. Het verenigingsblad "De Kakelepost" Verscheen dit «jaar vi«jf maal; de redactiecommissie heeft hieraan weer veel ti«jd en zorg besteed om een zo goed mogelijk produkt te leveren. De bibliotheek van de vereniging werd wegens ruimtegebrek van het oorspronkelijke onderkomen verplaatst naar: Mevrouw N. DekkeiLoer Jacob Ruysdaeliaan 15 Schagen Tel: 02240 - 12990 Bovendien is deze dit jaar verrijkt met enkele aan de vereniging geschonken boeken. HET BESTUUR Tijdens de jaar vergadering, gehouden op 23 februari in "Het Oude Slot" werd het bestuur, op eigen voordracht, met twee leden -historici- uitgebreid. Tevens werd, eveneens op be— stuursvoordracht, een secretaris gekozen in de plaats van de vorige, die had aangekondigd af te zullen treden. Het bestuur vergaderde zeven maal in "De Posthoorn". Tijdens deze bijeenkomsten werden lopende zaken, zoals fi nanciën, het verenigingsblad en de werkgroep en besproken. Daarnaast kwamen incidentele onderwerpen aan de orde, o.a. "1000 jaar Scha gen", de verenigingsavonden en het werkgebied van onze vereninging. Naast deze vergaderingen waren er nog 'vijf speciale bijeen komsten ter voorbereiding van de historische tentoon stelling t.g.v. de feestweek rond "Schagens verjaardag". Daarnaast was er een bijeenkomst van besturen of vertegenwoordigers van hi storische verenigingen, stichtingen of instel lingen in West-Friesland en de Kop van Noord—Holland op 24 oktober te Callantsoog. Tenslotte verzorgde en bemande het bestuur de stand van onze vereniging tijdens de culturele manifestatie in het Makado Center op 11 november

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 5