18 Op donderdag 19 april zal de heer G. de Wilde een lezing met dia's verzorgen over de Koloniën van de Maatschappij van Weldadigheid in Veenhuizen. De lezing zal plaatsvinden in het Oude Slot om 20.OO uur. Leden hebben gratis toegang en andere geïnteresseerden betalen F 3,50. Deze lezing wordt georganiseerd door de werkgroep genealogie in het kader van het onderzoek naar Schagenaars die in de eerste helFt van de vorige eeuw naar Veenhuizen en de andere Koloniën van de Maatschappij van weldadigheid zijn gezonden. Door de heer H. de Wilde, oud burgemeester van Schagen, werd de werkgroep geattendeerd op het Museum Veenhuizen dat door zijn broer, voorzitter van het stichtingsbestuur, beheerd wordt. Dit museum biedt een permanente expositie over de geschiedenis en ontwikkeling van het dorp, de Rijkswerkinrichting en het gevangeniswezen in Veenhuizen. De werkgroep is vorig jaar een dag op bezoek geweest in het museum. Deze dag werd besloten met een boeiende dialezing welke wij u niet willen onthouden. MllSCUMWEENHUI^EN1 De lampenist (lantaarn-opsteker) was een van de vele duizenden tot Ri|kswerkjnrichting veroordeelden 1912 kwam er electrisch licht in Veenhuizen en was het beroep van lampenist afgelopen. R. J. M. van de Pol Kort verslag van de bestuursvergadering d.d. 11 jan. 1990. Na de opening en goedkeuring van de notulen d.d. 13 nov. 1989, deelt de voorzitter mee, dat de vereniging een financiële meevaller heeft in de vorm van f 1000,-- die deze gelijk op moet delen met de Archeologische Werkgroep. Dit geld werd geschonken door de Stichting "1000 jaar Schagen" die het positieve saldo van de feestweek aldus verdeelde. Het financieel verslag wordt in orde bevonden; de vereniging heeft thans 220 "gewone" en 20 huisgenoot leden. De werkgroepen hebben regelmatig een "oppepper" nodig; hiertoe zullen deze weer "begeleid" gaan worden; de wijze waarop zal nog nader worden bekeken. Een voorstel van het een en ander zal in de "Kakelepost" verschijnen. Het bestuur zal de heer W.G. Zwerus als bestuurslid in de plaats van de heer J. de Jong, die door de voorzitter voor de vele werkzaamheden voor de vereniging wordt bedankt, voordragen tijdens de jaarvergadering op 19 februari a.s.. de secretaris, A. Grijsen h

Kakelepost - Schagen | 1990 | | pagina 20