Het verhaal van Dirk Tamis uit de Nieuwstraat 6 waren er volgens die brief enige schepenen die nog niet beschikten over een eigen zegel. Op hun verzoek werd toen door Harke Seyertsen, mede schepen voor hen gezegeld, op 16 Juli 14 78. De meergenoemde brief uit het archief van het Maria—Magdalenaconventgedeponeerd bij het archief van het Leprozenhuis in het gemeente archief van Amsterdam, inv. nr. 488, volgt hier in een leesbare taal. Wijbrant Claeszn en Luytgen Engelszn, schepenen van SinteMartijnsvan Eenigenburch en van Valkencoge, verklaren dat in een zitting van hen en nog andere schepenen Aert van Rollant recht gedaan heeft aan de nonnen van het Sint Maris—Madalenaklooster te Amsterdam op het Spui ter zake van een stuk land genaamd Jan Evertsenweide in de banne van Valkencoge, waarop hij recht meende te hebben, en dat nadat het zeventuig er naar gebruik over beraadslaagd had de partijen na tussenkomst van goede mannen de zaak hebben voorgelegd aan zes leden van het zeventuig, die als uitspraak hebben gegeven dat Aert van Rollant alle pretenties die hij op het genoemd land en nog op drie andere stukken land heeft aan de nonnen moet overdragen, waardoor zij hem 133 rijksguldens zullen voldoen, in twee termijnen te betalen, met nog enkele bepalingen omtrent hoe te handelen wanneer de nonnen de stukken land toch weer zouden moeten afstaan. Op verzoek van genoemde schepenen, die zelf geen zegel bezitten, gezegeld door Harke Seyertsen op 16 Juli 1478. Jac. Slot. Dirk was een scharrelaar die behalve in kippen en konijnen in alles handelde waar wat aan te verdienen was. Afie z'n vrouw had een bek als een scheermes. Dat was wel nodig, want als Dirk dronken thuis kwam moest ze hem van d'r lijf zien te houden.

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 8