Aan de leden Het werk voor de Historische Vereniging heb ik van het begin af aan met heel veel enthousiasme gedaan. Daarom spijt het me des te meer dat ik, wegens gezondheidsredenen, mijn functies binnen de ve reniging na de jaarvergadering in februari moet neerleggen. U zult begrijpen dat ik deze beslissing met pijn in het hart heb genomen; het is echter, zowel voor mezelf als voor de vereniging, ook gezien het vele werk dat nog moet worden gedaan beter als m'n taken worden overgenomen door iemand die zich met volle inzet aan de Historische Vereniging kan wijden. Gelukkig hebben we in onze vice-voorzitterde heer Jaap Blaauw, een uitstekende vervanger. Hij heeft zich (na enig aandringen) bereid verklaard om —althans voorlopig— het voorzit terschap op zich te nemen. De Archeologische Werkgemeenschap voor Nedei land (AWN) doet samen met onze werkgroep Archeologie en de werkgroep Archeologie van de Historische Vereniging De Zijpe archeologisch onderzoek in en rond Schagen. Momenteel wordt in Muggenburg naarstig onderzoek gedaan naar restanten van een nederzetting uit de Romeinse tijd. Met bijdragen van onze vereniging, de Historische Vereniging De Zijpe en enige particulieren waaronder sloopbedrijf Boy Limmen die twee zaterdagen tegen een vriendenprijs een graafmachine ter beschikking stelde ging het onderzoek goed vooruit; er ontbrak echter aan de financiering nog een bedrag van Fl. 500. Voor dit bedrag werd een subsidie verzoek ingediend bij de gemeente Schagen. Dit verzoek werd afgewezen! Naar mijn mening kan en mag het niet zo zijn dat dit voor de historie van Schagen zéér be langrijke archeologisch onderzoek (bovendien erg aan tijd gebonden) alleen steunt op

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 3