fragmenten gevonden van weefgewichten die werden gebruikt om de weefdraden op spanning te houden. Heel vreemd is echter het aantal miniatuurpotjes van aardewerk vervaardigd. Er zijn er vele tientallen gevonden,en de veronder stelling bij het vinden van de eerste: dat zal wel kinderspeelgoed zijn geweest— hebben we reeds lang laten varen. Veeleer gaan de gedachten nu uit naar potjes waarin kleurstof fen werden bewaard voor het verven van textiel. Een laatste argument is het grote aantal schalen en brede kommen dat wordt gevonden. Normaal wordt in een geheel onderzoek af en toe eens een stukje van gezien, zoals in het 2—jarig onderzoek door het I.P.P. in 1982 en 1983. Nu liggen er vele tientallen fragmenten in de sorteerbakken in onze werkruimte. De funktie van deze schalen en kommen kan ook betrekking hebben op textielnijverheid, waar het gaat om het verven van de stoffen. Textiel moet ruim in de vloeistof kunnen liggen zonder plooien en kreukels. Op het moment dat ik dit schrijf, 5 juni, Overzicht van de werkput waarin vele vrije uren "wroetend" werden doorge bracht liggen er nog 150 vierkante meter grond op de troffeitjes van onze werkgroepleden te wachten en wie weet, welke verrassingen. Als het onderzoek geheel is beëindigd, kom ik graag op de resultaten terug in een volgend artikel. Frans Diederik De "Stichting Archeologische Werkgroep Schagen" beheert de financiën van de Archeologische Werkgroep en heeft daarvoor een rekening bij de Rabobank. Het nummer daarvan is: 35.73.07.100 19

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 21