18 hoeveelheid aardewerk uit de 2e en 3e eeuw ge vonden. Ook lagen er op de uitgegooide grond diverse stukken Romeins aardewerk, Door de Archeologische Werkgroep werd snel een kleine werkput gemaakt, die een zeer hoopgevend beeld te zien gaf voor verder onderzoek. Na overleg met de Gemeente Schagen kon er een werkput worden gegraven van 20 bij 16 meter. Dank zij de hulp en medewerking van de firma Huyberts kon deze put worden gegraven binnen het financieel krappe budget van de Archeologische Werkgroep Schagen. De werkgroep heeft namelijk geen enkele vorm van inkomsten of subsidies en is aangewezen op vrijwillige bijdragen van partikulieren. Aan alle die ooit geld hebben ge geven voor ons werk: HARTELIJK DANK! De resultaten van deze put waren ver boven verwachting: er werden enorme hoeveelheden scherven, botten, stenen en andere voorwerpen gevonden die een duidelijk beeld gaven van de spullen waarmee onze verre voorouders zich om gaven. Toch was er geen duidelijk overzicht ontstaan over de situering van de nederzettingsplek in de omgeving en de relatie daarmee. De enige oplossing was een nieuwe werkput naast de bestaande, maar daarvoor ontbraken de middelen. Gelukkig wist onze eigen vereniging, de Historische Vereniging Schagen e.o.uit haar eigen middelen een potje te vinden waaruit iets kon worden betaald. Het is echter te danken aan een onbekrompen gulle geste van BOY LIMMEN BV, dat er een volwaardige, grote put kon worden aangelegd en dat we zelfs nog een volgende kunnen beginnen! Toch is er nog steeds geld nodig, omdat er verder naar het zuiden toe, eveneens direkt bedreigd door woningbouw, nóg een woonplaats uit de Romeinse tijd op onderzoek ligt te wachten. Natuurlijk kost ook de voortgang van het onderzoek nog geld. Vandaar dat er op 1 mei een subsidieverzoek werd gedeponeerd bij de gemeente Schagen. Het onderzoek gaat inmiddels onverdroten voort en levert daglijks nieuwe verrassingen op. De aard van de nederzetting is er een geweest waarin men het agrarische bestaan aanvulde met een specialisme, het vervaardingen van textiel. Hoewel van de stoffen zelf natuurlijk niets meer valt terug te vinden, zijn er toch voldoende aanwijzingen om deze veronderstelling te wettigen Onder de vondsten bevinden zich inmiddels vele tientallen spinklosjes waarmee men draden heeft gesponnen van de wol van de schapen die men hield; op zich niet ongewoon om die voorwerpen te vinden, alleen het aantal is uitzonderlijk. Daarnaast werden ook een aantal

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 20