Landschapsgeschiedenis 12 Bernhardstraat, Irenestraat, Beatrixstraat en Margrietstraat. De Hofstraat werd doorgetrokken en het Hofje aangelegd. Na 1960 begon de nieuwbouw grote vormen aan te nemen: Groeneweg I de muziekbuurt met componisten namen. Groeneweg II de schildersbuurt met namen van kunstschilders. Groeneweg III de bomenbuurt en de sport 1aan Ook werd tussen 1t Noord en de haven de Bregmanstraat gemaakt. Daarna de Waldervaart met in het noordelijk gedeelte vogelnamen en zuidelijk de Molenbuurt. Nu wordt Muggenburg aangelegd met straatnamen die met het verzet hebben te maken. De hoofdstraat is de Verzetlaan. Ook het industrieterrein Lagedijk met de LagedijkerwegZijperweg, de Fok en de Lageloop is klaar. Het industrieterrein de Witte Paal is volop in ontwikkeling, de straat naam is Witte Paal. Aan het laatste plan de Hoep wordt hard gewerkt, hier krijgen de straten de namen van historische Kagen, met als hoofdstraat de Kaagweg. De Nieuwbouw bij de RK Kerk ligt aan het Kerkepad. A. Kapitein. BEHOUD ESSENTIE 1000 JAAR LANDSCHAPSGESCHIEDENIS IN DE GEMEENTE SCHAGEN In de kakelepost is al eerder door F. Diederik (le jaargang nr 2 en 4) aandacht besteed aan de landschapsrecontstructie van het gebied rond Schagen. In diverse notities aan de Provincie NH zijn zijn ideeën over de methode, waarop dit binnen de ruilverkaveling Schagerkogge kan worden uitgewerkt, verwoord. Hij is door de Provincie voorgedragen als 1andschapsdeskundige in de uitvoeringscommissie van de ruilverkavel ing, welke dit najaar wordt geïnstalleerd. Voor de gemeente Schagen is een advies uitgewerkt voor de herziening van het bestemmingsplan buitengebied van de gemeente Schagen. Het is wellicht goed om daar ook in het kader van het 1000—jarig bestaan van Schagen aandacht aan te besteden. De gemeenteraad heeft er al blijk van gegeven, dat ze bij de herziening van het uit 1974 stammende bestemmingsplan zorgvuldig wil omgaan met natuur en landschap. Op het gebied

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 14