Zegel van abt Lubbert. 1239-1263. Alg. Rijksarch. Inv. Egm. 705. rekening. De dijken blijven een probleem. Zo zelfs, dat het klooster, blijkens een akte van 16 juli 1291, aan de Kennemers en Friezen schenkt al dat larit dat si hadden te Scaghen metten dike die daer toe behoret Er is één voorwaarde dat si ende hare nacomelingher evelike dien dijc diken sullen met dien lande. De kosten worden voor het klooster te hoog. Daarmee eindigt, althans formeel, de relatie tussen Egmond en Schagen. Zonder twijfel zal het persoonlijk kontakt tussen de monniken en de hoevenaars zijn gebleven. Het Necrologium Egmondense geeft hiervan in ieder geval één stille getuige: 14 october: Hildebrand, Koster te Schagen, die ons alle zijn goederen opgedragen heeft, in den jare 1329. FTi mmer GERAADPLEEGDE LITERATUUR 0. Oppermann Fontes Egmondenses. Utrecht, 1933. Dr. P.A*. Meilink Het archief van de abdij van Egmond s-Gravenhage, 1951. J. Hof, monnik van Egmond. De abdij van Egmond van de aanvang tot 1573. s-Gravenhage/Haarlem, 1973. P. Noordeloos. Kloosterlingen in West Friesland tot 1345. In: Haarlemsche Bijdragen; bouwstoffen voor de geschiedenis van het bisdom Haarlem, 61e deel z.j. (1946), feestbundel mr. J.C. van der Loos. F. Diederik Tien jaar archeologisch onderzoek in Schagen en omgeving. In: De Kakelepost, jrg. 1, 1986 F. Diederik Het kasteel van Schagen. In: De Kakelepost, 2e jrg. nr. 4, 1987. K EZ N F=OTO NZOVOORT De Historische Vereniging Schagen en Omstreken wil niet alleen onderzoeken en vastleggen, maar ook bewaren. Zij houdt zich daarom aanbevolen voor boeken, oude foto's, krante knipsels en al die andere zaken die van plaatselijk of regionaal belang zijn of kunnen worden en die bij U in een verloren hoekje op zolder liggen. Eén telefoontje naar de redaktie is voldoende.'

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 11