Volgens sommigen lag de grens om tot de vroed schappen gerekend te worden bij een pachtsom van 16 schellingen. In 1606 waren er zes personen met een pacht lager dan 16 schel lingen bij de boonloting aanwezig. In dat zelfde jaar waren er echter een aantal met hoge pachtsommen, die geen vroedschap waren. 7 Copie van den Ceele vanden personen die ter boonlote gegaen zijn binnen Scaghen. Dorpen zevendeel Jan Aerian Broers Joris Janss Luttgewal Aerian Claess. Bergen Cornelis Janss. Miede Wijbrant Cornelis Hale Grote Waller zevendeel Pieter Sijbrants Jan Cornelis Grote Kal Cornelis Corneliss. Rentenaer IJff Gherrijtss. Jan Jans Wijck Cornelis Eerstess. Pieter Gherrijtss. Loetmer zevendeel Harck Cornelis Crabbedam Cornelis Janss. Kijck Allert Harckes Nes Jan Dirck Pieter Remments Aerian Claess. Clock Cornelis Pieters Midenblijck Pieter Pieter Deckers Luttgewaller zevendeel Cornelis Kouterss. Claes Cornelis Brouwers Cornelis Pieter Grotes Simon Cornelis Pieter Grotes Albert Corneliss. Plaets Jacob Jacobs Casteren Pieter Cornelis Waechmeester Hemkewerver zevendeel Cornelis Willems Jan Mathijss. Legezijd Gerrijt Willemss Jan Aerian Lantcoopers Aerian Allert Grotes Rens Aerian Lantcoopers Wijbed Werver zevendeel Willem Predericxs. Jan Franss. Hale Buijcke Arianss Jan Stoffelss. Aerian Buijckess. Cornelis Olfertss. Gherrijt Aerian Leuns Nesmer zevendeel Rembrant Fredericxs. Pieter Aerians Avendorp Jan Cornelis Vesting Leuns Jans Daler Pieter Jans Vedt Pieter Simons Miede Oude Pieter Cornelis Steeman Pieter Aerians Noort Cornelis Allert Pieters Dorpen Overzicht van de personen die bij de boonloting in 1606 aanwezig waren. Opgesteld op 13 april 1611 door de secretaris.

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 9