Verenigingsnieuws 2 ken voor hun werk. Ik weet hoeveel werk het soms is want ik heb zelf ook een bezorgwijk (ook be dankt i Met mooi weer is het best leuk werk om te doen maar als het regent en/of stormt moeten de bladen evengoed de deur uit en dat is dankzij de inzet van onze bezorgers tot op heden heel aardig gelukt Bedankt mensen en we hopen dat het nog lang zo goed mag blijven gaan. Ik wens U allen mede namens het bestuur een mooie zomer toe en graag tot ziens op onze eerstvolgende vereni gingsavond op 30 augustus a. s. H.C. van der Wal Het. deed echter niets af van het verhaaldat de heer van Straalen ons voorschotelde over middeleeuwse verdedi gingswerken, lees stadsvei dedigi ngswerken. Er is niet veel meer van over en vreemd genoeg was de welvaart -stadsuitbreiding- de reden voor de sloop. Maar wat nog overeind staat, geeft goed weer hoe men de stad verdedigde. Met aarden wallen en pas als het echt niet anders kon met stadsmuren, met stadspoorten die, door hun bouw, niet alleen verdedigingswerk wa ren m^ar ook een uitste kende controlemogelijkheid boden op het in— en uitgaan de verkeer en de accijnshef fing op aangevoerde goederen vergemakkelijkten. Uit de dia's die de heer van Straalen liet zien bleek zonneklaar hoe uitgekiend en praktisch deze poorttorens in elkaar zaten, maar ook dat zij, naarmate de rijkdom van de stad toenam, steeds fraaier werden. Helaas biedt onze naaste omgeving bitter weinig op dit gebied; wat er is zullen we zuinig moeten bewaren. F.Ti mme r OVER TORENS EN KANTELEN. Jammer, dat er op 25 mei jl. maar 22 mensen -waaronder een aantal bestuursleden!— aanwezig waren in IGESZ. Zonder enige twijfel speelde het schitterende zomerweer daarbij een grote rol.

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 4