1 Zaterdag 10 juni j.1. waren we met het Historisch Ge nootschap Oud West—Friesland op bezoek in feestvierend Medemblik. Het was 700 jaar geleden dat ze daar van graaf Floris V —graaf van Holland en Zeeland en heer van West-Friesland (U weet wel, die van 1296)— stads rechten kregen. In een grote feesttent wer den we toegesproken door burgemeester Feijtel die net als zeer veel Medemblikkers (waaronder ook de gemeente raad) gedurende deze tien feestdagen gestoken was in historisch kostuum. Met vlaggetjes en bloemen versierde straten, diverse tentoonstellingen en nog veel meer, kortom ze hebben er daar in Medemblik een groots feest van gemaakt en als het in Schagen eind augustus begin september ook zo wordt staat ons nog veel plezierigs te wachten. Dan nu verder over de werk groepen. Zoals U misschien wel weet telt onze vereniging een aantal werkgroepen waarvan er enkele zeer goed draaien en andere moeizaam tot helemaal niet van de grond komen. Over de goed draaiende werk groepen hoef ik niet veel te zeggen. U kunt regelmatig hun bijdragen lezen in dit blad. Maar er zijn werkgroe pen waar we veel van verwacht hebben, die erg be langrijk zijn voor de histo rie beschrijving van dit gebied maar waar het gewoon niet goed mee gaat. Ik doel vooral op agrari sche— en recente plaatse lijke geschiedenis, twee werkgroepen waar we graag wat meer leven in willen zien. Waardoor komt het dat het niet goed gaat? Doen we het fout en moeten we het anders aanpakken? Ik zou graag uw mening hierover eens willen horen. Dus als U uw gedachten hierover hebt laten gaan graag uw reaktie (02240-16539). Hetzelfde geldt voor de be trokkenheid van de "Omstre ken" bij het werk van de vereniging. Ook hiervan heb ik het idee dat het veel en veel beter kan maar dat we niet echt op de goede weg zijn. Dit is tevens een goede gelegenheid om de bezorgers van de Kakelepost te bedan-

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 3