Het besluit Op 12 juli besliste de heer, dat de verkiezing op de juiste wijze had plaats gevonden, en gelastte de schout ten spoedigste voort te gaan met het aanstellen van een nieuw bestuur. Archiefonderzoek De voorwaarden, waaraan men moest voldoen om tot de vroedschappen te behoren zijn nog niet helemaal duidelijk. Bregman in zijn boek "Schagen door de eeuwen heen", en Burger van Schoorel in "De Cronyk" spreken elkaar op enkele punten tegen. Diepgaand archief onderzoek zal hier duidelijkheid in moeten verschaffen Wijbed werver zevendeel Tot slot nog een vraag aan de lezers. Zes van de namen van de Schager zevendelen zijn nog heden bekende namen van buurtschappen in en rond Schagen. De zevende, het "Wijbed werver" zevendeel, door Bregman genoemd "Wijver werver" zevendeel, is niet meer bekend. Misschien kan een van de leden hierover informatie verschaffen Ruud van de Pol 8 Extract uijte pachtinghe geschiet int laeste van den jare 1610. Pieter Corneliss Crabbedammer 26 Pieter Cornelis Nanniss18 Adriaen Cornelis Nannis 21 Gerrit Saskerss. 17 Sampson van Bronchorst 25 Hendrik Janss. Swemmer 20 Pieter Garbrantss. Secretaris 18 Eerte Pieters Wieringhe 18,5 Jan Sijbrantss. 26,5 Jan Sijbrants Swartelisman 17 Allert Adriaenss. 22 Buijcke Willemss. 18,5 Cornelis Pieter Heijnsis 19 Jan Allerts Dorpe 20,5 Jacob Floris kinderen deser kinderen goet te boven begrepen in Jan Allertssoon. Pieter Hendricx Grootewal 17,5 Sijmon Jacobss. Nes 22 Pieter Blancke Allerts 17 Willem Janss. Vet 19 Eens Dircxs 20 Jan Eeuwoutss. 18 Cornelis Janss. Koij 19 Cornelis Elless. 17,5 Geextraheert uijte voorszegde pachtinghe ende is daermede bevonden accorderende (sovele als namen ende schellingen aengaen) desen 18en daghe aprilis anno 1611 bij mij secretaris. G. Pieters 1611 Uittreksel uit het pachtregister van 1610, opgesteld door de secretaris. BOEKEN. FOTO'S ENZOVOORT De Historische Vereniging Schagen en Omstreken uil niet alleen onderzoeken en vastleggen, maar ook bewaren. Zij houdt zich daarom aanbevolen voor boeken, oude foto's, kranteknipsels en al die andere zaken die van plaatselijk of regionaal belang zijn - of kunnen worden en die bij U in een verloren hoekje op zolder liggen. Eén telefoontje naar de redaktie is voldoende!

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 10