Verenigingsnieuws 2 NALATENSCHAPPEN AAN DE HISTORISCHE VERENIGING SCHAGEN EN OMSTREKEN. Er wordt ons vaak gevraagd hoe men kranteknipsels, foto's, boekwerken en ander materiaal aan de Histo rische Vereniging kan nalaten. Helaas komt het nogal eens voor dat na een overlijden de nabestaanden de ge durende talloze jaren en ten koste van veel tijd en moeite verzamelde materialen eenvoudig weggooien. U kunt dit voorkomen door een handgeschreven, gedag tekend en ondertekend codicil te maken, waarvan de tekst kan luiden: 'Ik, ondergetekende (naam en volledige voornamen) le gateer hierbij aan de Historische Vereniging Schagen en Omstreken, statutair gevestigd te Schagen, post adres: Postbus 305, 1741 AH Schagen, het hieronder ge noemde materiaal (volgt omschrijving van de desbetref fende knipselverzameling, foto's, boekwerken e. d. vrij van van successie en/of andere rechten.Verder nog de datum en uw handtekening. Wanneer U overgaat tot het maken van een dergelijk codicil, zullen wij het op prijs stellen indien U ons daarvan mededeling doet, ofwel een (foto)—kopie zendt. Geldsbedragen kunnen niet door middel van een codicil worden gelegateerd. Mocht U de Historische Vereniging enig geldsbedrag willen nalaten, dan kunt U dat niet anders dan bij testament regelen. H.C. van der Wal. NOTULEN welkomstwoord aan allen. van de jaarvergadering d.d. 23 febr.1989, gehouden in "Het Oude Slot" te Schagen. 2. Ingekomen stukken en me— dedel i ngen. personen, waaronder het bestuur; afwezig met bericht is mevr. C. A. van Zi jtveld - Gerlofs. Aanwezig zijn ca ca 35 Er is bericht van verhinde ring gekomen van de huidige secretaris, mevr. Van Zijt- veld Gerlofs, aldus de waarnemend secretaris, mevr. N. Dekker Loer. Voorts zijn er geen mededelingen. 1. Opening De voorzitter, de heer van der Wal, opent om 20.00 uur deze vergadering met een 3.Financieel verzicht 1988 De penningmeester, de heer M. Gielens, geeft een

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 4