Aan de Leden... 1 815 sdenis Momenteel staan er doosjes met boeken, knipsels en an dere zaken verspreid bij de diverse bestuursleden thuis. We vergaderen dan weer eens hier en dan weer eens daar, de bibliotheek zou eigenlijk toegankelijk moeten zijn voor de leden enz. enz. enz. Al deze problemen hebben te maken met gebrek aan een ve renigingsruimte. Maar deze problemen lijken binnen afzienbare tijd (on geveer een jaar) tot het verleden te gaan behoren. Ons medebestuurslid de heer A. Kapitein heeft namelijk aangeboden een ruimte voor ons te gaan bouwen. Een ruimte van 7 x 5 mtr. waarvan 2 x 5 mtr. bestemd is voor toiletruimte en keu— kenbloc zodat er 5 x 5 mtr. overblijft voor bibliotheek, vergaderingen e.d. Een schitterend aanbod dat we gaarne aanvaarden en waar we hem zeer dankbaar voor zijn. U hoort er t.z.t. meer over. De archeologische opgravin gen in Muggenburg waarover U enige tijd geleden in de Schager Courant hebt kunnen lezen en die wegens geldge brek afgebroken dreigden te worden kunnen -dank zij een prachtig gebaar van Boy Lim- men die ons voor een vrien denprijs 2 zaterdagen een graafmachine ter beschikking stelt— ook doorgaan. Het bestuur besloot het nog ontbrekende bedrag op tafel te leggen en als alles goed gaat zijn de opgravingen terwijl U dit leest al be gonnen. Onze werkgroep archeologie kan, samen met en onder leiding van de A. W. N. hiermee weer even voort Jammer is het dat ondanks alle hoopvolle kranteberich- ten van: "zoveel mogelijk in originele staat weer opbou wen en zo" de gevel van het voormalige theater Royal nou niet bepaald koninklijk is t e ruggekome n Het is gewoon erg lelijk ge worden. Misschien moet het allemaal nog een beetje wen nen maar het had, naar mijn mening, veel beter gekund dan dit.nou ja, we zijn weer een stukje historisch Schagen kwijt! Blij zijn we met het behoud van het pand aan het Noord waarin Chinees restaurant Hou-Sing gevestigd is. De vraag komt dan wel even bij je op: "Waarom kon het eerst (met zeer veel argumenten niet) en nu plotseling weer wel?" Het is een zeer oud pand en daarom is het alleszins de moeite waard behouden te blijven en misschien kan het ooit nog eens in origineel oude staat gerestaureerd worden. Mede namens het bestuur wens ik U allen een prettige vacantie toe met veel mooi weer. H.C. van der Wal.

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 3