Pater Berkvens. 15 Hij werd geboren in 1919 op het Noord in Schagen. Zijn ouders kwamen uit Westerhoven bij Valkenswaard en doordat zijn vader pro— dukten zoals schoenen en manufacturen die daar als huisvlijt gemaakt werden, hier aan de mensen kwam ver kopen, is hij in Schagen gaan wonen en zijn handel vanuit een winkel gaan uit oefenen. Toen Pater Berkvens Pater Berkvens bij zijn 25 jarig kloos- terfeest in Hoorn in Schagen de lagere school afgelopen had, ging hij naar een kostschool in Venray, waar hij een gymnasiale op leiding kreeg. Op zijn twintigste jaar ging hij naar Bleyerheide waar hij bij de Franciscanen een noviciaat maakte. Dat duurde een jaar, waarna hij weer naar Venray ging voor een 2 jarige filosofie opleiding. Daarna een studie in theo logie, eerst twee jaar in Sittard en toen nog twee jaar in Weert waar hij in 1947 tot priester werd gewijd. Vervolgens nog een jaar naar Maastricht voor Pastoraal Theologie. Toen hij geslaagd was werd hij in Nieuwe Niedorp assistentie Pater. Dat betekende dat hij overal waar hulp nodig was hij ingezet kon worden en dan ook ieder jaar een paar maanden in Hoorn werkzaam was en hij daar als kapelaan een vaste aanstelling kreeg. Als kapelaan werd hij ook belast met de geestelijke verzorging in de gevangenis (de Krententuin) waar destijds ook veel politieke delinquenten geplaatst waren Na deze periode kwam hij in het Franciskaner klooster in Hoorn van waaruit hij op verschillende scholen gods dienstles heeft gegeven. Toen is hij weer in het gevangeniswezen terecht ge komen. In Veenhuizen Drente werd hij Pastoor en aalmoe zenier. Dit werk heeft hij om gezondheidsredenen moeten beëindingen. Weer hersteld zijnde werd hij in Zaandam aangesteld als bejaardenpas toor en belast werd met de geestelijke verzorging in verschillende bejaardenhui zen. Tenslotte werd hij weer als pastoor in Nieuwe Niedorp aangesteld welke funktie hij toen nog 12 jaar heeft vervuld. Hij woont nu in Schagen waar hij wel rustend is maar waar de kerk nog steeds een beroep op hem kan doen en hij onder andere zondags de dienst nog doet in de kapel van het bejaai denhuis Chrisstoffel hof A. Kapitein

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 17