12 Maartóe Cornelis Hoeve Heerenweg 21 Barsingerhorn de koestal. De detaillering van de overige gevels is door de ingrijpende verbouw ingen verstoord. De erfinde ling is gewijzigd. Er is kortgeleden een parkachtige tuin aangelegd. De relatie tot de omgeving is onge schonden. Op het erf staat ten noordoosten van de boerderij een voormalige stolpschuur (Mieldijk 21) en ten noordwesten van de boei derij staat een oude schuur. De kleine schuur, ook een provinciaal monument (PMNH 1987, p. 23), heeft een zadeldak met rode dakpannen. De noordmuur is blind. De oostmuur heeft 1 betonnen stal raam met licht gebogen bovenkant en 2 vertikale roeden; in de topgevel 1 vierkant raam met 1 vertika le en horizontale roede. De westgevel heeft inrijdeuren en een houten topgevel met bewerkte windveren en een makelaar. GEVELINDELING Noord: inrijdeuren, 2 steun beren, 2 betonnen stalramen, elk met 2 vertikale roeden, staart met daaraan vastge bouwd de voormalige stolp schuur; in de staart: schuif deuren, 1 loopdeur, 1 beton nen stalraam met 1 vertikale roede, dubbele zolderdeuren met natuurstenen ornament erboven. Rechte bovendorpels Oost 7 betonnen stalramen, elk met 2 vertikale roeden, 1 klein vierkant raam, 1 tweelingraam met bovenlicht en. Rechte bovendorpels. Zuid 4 brede T—schuiframen waarvan de bovenlichten door 2 vertikale roeden in drieën zijn gedeeld, 1 voordeur met siersmeedwerk en bovenlicht, 1 smal staand raam met 1 horizontale roede. Rechte bovendorpels. West inspringende darsdeu— ren, 3 T—schuiframen; in staart: 5 betonnen stalramen elk met 2 vertikale roeden. Rechte bovendorpels.

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 14