werkgroep Bouwgeschiedenis 8 "Een woonhuis en erf aan den Surmenhuizerweg nabij den Eenigenburg onder de gemeen te Sint Maarten, kadastraal sectie C. nummer 314, groot twee aren dertig centiaren", vermeldt de akte van notaris Cornelis Boonacker ter stand plaats Schagen. Bij ondei handse akte in dato 20 april 1877 koopt Cornelis Bobel- dijk het stukje grond en laat daarop dit huisje bouwen. Anno 1988 zijn er van dit soort huisjes weinig overgebleven en van tijd tot tijd verdwijnt er weer een uit het landschap. Ook dit huisje thans Kerkweg 5) verkeert niet meer in zijn originele staat, maar hope lijk wordt het in zijn oude vorm - zowel van buiten als van binnen - teruggebracht. De eerste eigenaar heeft er niet lang mogen wonen, vijf jaar na de bouw overlijdt hij, het bericht uit de Schager Courant van die dagen 1 ui dt Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, in den ouderdom van ruim 31 jaren, mijn geliefde Kcht- genoot CORNELIS BOBKLDJJK, mij nalatende vier jeugdige kinderen! te jong om hun zwaar verlies te kunnen beseften. Diep heeft mij en zijne eenige zus ter dit droevig sterfgeval getroffen; doch wij hopen vertrouwend te berus ten in Gods Vaderlijk Bestuur, waar door, tijdens de langdurende ziekteen het afsterven des geliefden mans en broeders, zoovele goede vrienden en geburen met hunne hulp en deelne ming ons ter zijde stonden, die wij daarvoor bij deze onzen nederigen dank betuigen. Inzonderheid dank aan den hooggeachten Predikant dezer gemeen te, den Heer F. PIJPER, wegens zoo vele blijken van deelneming en woor den van troost en bemoediging; gelijk ook aan 11.11. Diakenen voor hunne ijverige zorgen en den ruilden ouder stand, gedurende des overledene ziekte ons bewezen. G. SCHUIT- Wed.C. B0BKLD1JK. Eenigenburg, Er. DUITS. 23 Octoher 1882. (35) Grietje Schuytde weduwe, besluit het huis met erf te verkopen voor de somma van f 500.volgens de akte "onder vrijwaring posé en qualitateque overeenkomstig de wet", aan Klaas IJven, winkelier aan 't Vinkepad A. 57 te Burgerbrug in de gemeente Zijpe, de akte passeert op den tienden Mei van het jaar 1882. Klaas IJven, getrouwd met Wultje Blom verhuist van Burgerbrug naar Eenigenburg en blijft

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 9