Aan de Leden. Duizend ijsjes 1 Er zijn belangrijke aanwij zingen dat Schagen in 1989 het 1000 jarig bestaan kan vieren. Het oudst bekende document waarin Schagen wordt genoemd gaat terug tot het jaar 989 en zegt o. a. vrij vertaald: "Ik, Diederik, als Heer, draag over, met zijn wettige echtgenote die Hildegardis heet, aan de voornoemde plaats (=Egmond) om daar de eeuwige vruchten van te plukken, het volgende: In de landstreek die "Scagha" heet zes hoeven land 120 hek- taren), die ieder jaar negen en een half pond opleveren. Dit is een citaat uit het dit jaar te verschijnen boek van Frans Diederik. Maar hierover meer in een volgend nummer. Uit een berichtje in de Scha ger Courant blijkt dat een Schager snackbarhouder al het voortouw heeft genomen wat betreft de feestelijkhe den om dit heuglijke feit te SCHAGEN Eigenaar Pe ter den Ouden van snackbar 't Pandje is danig geschokt door het uitblijven van activiteiten in het kader van het duizend jarig bestaan van Schagen volgend jaar. Den Ouden: „Zijn ze nu helemaal? Ik ga duizend gratis ijsjes uitdelen. Dat staat. In de kleuren rood en geel van het Schager ge meentewapen. Misschien no dig ik de televisie wel uit: 'De eerste de beste'." vieren. Wie weet volgt er meer De historische vereniging wil er aandacht aan besteden d.m.v. een speciaal nummer van de Kakelepost. (Uw bij dragen en/of suggesties worden door ons zeer op prijs gesteld. Graag aan het redactie adres). In elk geval beginnen we het nieuwe jaar goed met een lezing door de heer Lambooy, schrijver van het boek "Getekend Land" waarover u verder in dit blad meer kunt lezen en de jaarvergadering op 23 februari a.s. waarvoor we de Westfriese schrijvers groep "Wie skroift die bloift" bereid hebben gevon den de avond voor ons te verzorgen. Een avond die liefhebbers van het Westfries (maar ook anderen) zeker niet mogen missen. Het lijkt me dat we er ook deze keer weer in zijn ge slaagd van de Kakelepost een prettig leesbaar blad te maken waarvoor ik de diverse aueurs en leveranciers van het illustratiemateriaal hartelijk dank zeg. Tot besluit wens ik u allen, mede namens het bestuur van de historische vereniging Schagen en Omstreken, een in alle opzichten voorspoedig 1989 toe. HCva n de r Wa 1

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 2