17 doornen en ander onkruid. Zij zullen bij vriezend weder elk bi) zijn aolen een bijt Boeten bukken en houden ven 6 voeten lang en 4 voeten breed en dezelven bij bard vriezend weder twee aaal daas Boeten open Biken, alsaede stoepen bij bunnen Bolens los te bukken en al eer de aoiens gaan. opdat dezelve met door bet ijs werden opgeligt, alles op de boete van zes Guldens. ARTIKEL 13 De Molenaars zullen gehouden zijn. wanneer er rijtuigen of paarden voor bij bunne nolens passeren alsdan op een behoorlijke afstand van derzei ver aolen dien doen verstaan, ten waaren. Ben zulks niet begeerde te hebben, op de boete van drie Guldens. roede met Oudhollandse tuigage ARTIKEL 14 Eindelijk zullen dezelve jaarlijks met alleen bij bet doen der visitatie der Bolens. Baar ook wanneer voor bet polderbestuur rekening en verantwoording werd gedaan van den jaarhjkscbe OBslag, ter vergadering sesteren en dit regleaent Boeten vertoonen, en tevens verzoeken ob in bunnen posten gecontinueerd te Bogen werden, zullen zij tevens alle onderdanigheid aan de aolenaeesters Boeten betoonen en zicb aan de aagt en autboriteit bun bij hunne Instructie toegekend Boeten onderwerpen alles op boete als voren boven en bebalven zoodanige arbitrale correctie als naar Exigentie van Zaaken bevonden zal worden behoor en- worden de bij deezen elk lid van bet polderbestuur der zeiver beaatens en bedienden aitsgaders aolenaeesters tot de voorz. bekeuringen gequahficeerd en zullen alle voorz. boetens koaen ten profijte van de Algeaene arnen dezer Stede. Aldus gearresteerd bij bet polderbestuur van Scbagen den lsten Juni] 1811. VEREFFENING VAN DE SCHULDEN Al die werken en al die schulden die niet konden worden betaald, gaven aan leiding aan het bestuur om bij besluit van 5 januari 1812 bewijzen van aandelen uit te geven mede in de gevestigde schuld, tot een bedrag van f.24.500,ten laste van de polder. Deze aandelen werden aan alle crediteuren uitgereikt tot het bedrag der schuld en welke crediteuren daarop hun rekening kwiteerden. Voor een aantal lagere res tant bedragen werden accep- taten afgegeven. De pen ningmeester wordt verzocht de achterstallige polderlas— ten met spoed te willen in nen. Deze lasten worden maar langzaam betaald en met ver schillende ingelanden wor den betalingsregelingen ge— t roffen GEGEVENS VAN ALGEMENE AARD - De polder Schagen had een

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 18