13 praktijk bleek, dat de vei gaderingen dar» pas een half uur later aanvingen. Dat moest natuurlijk veran deren meenden de meeste be stuursleden. BOETES Er werd een reglement vast gesteld, waarin een boete voor te laat komen werd in gesteld. Wegblijven van de vergaderingen werd ook be boet, behoudens bij ziekte. De boete, die werd opgelegd, werd gestort in de armenbus De President, de heer Wes- ting, was zeer streng. Dat ondervonden ook de inge landen die hun waterleidin gen c.q. sloten niet behoor lijk hadden gezuiverd van flap, riet en kroos. De opgelegde boete werd even eens in de armenbus gestort. DlJKSGELDEN Nog maar kort in functie kre— gen de heren bestuurs leden in 1811 te maken met een hoge vordering van dijksgelden van Drechterland ten bedrage van f.6000, Een voor die tijd enorm bedrag. Deze dijksgelden waren vei schuldigd voor de zeedijken. Dit bedrag kon niet uit de beschikbare middelen betaald worden, aangezien slechts de helft van het bedrag in kas was. Het bestuur besluit dan aan Drechterland, voor de betaling van het restant van f3000,uitstel te vragen. Het lijkt wat vreemd als men daarop leest dat er twee be stuursleden werden benoemd om de penningmester te bege leiden nar het kantoor van Drechterland om de f3000, weg te brengen, maar vergeet dan niet dat in 1811 de wegen allesbehalve veilig waren. Bovendien had het bestuur een voor die tijd eveneens enorme schuld mede gekregen en dat vergde alle aandacht, mede omdat zij ook nog in te vorderen lasten van vóór de oprichting moest zien binnen te krijgen. WIND WATERMOLENS Als de polder Burghorn in 1811 in de polderkas een bijdrage stort in de kosen van de bemaling, is men het daarmede niet eens. De meei derheid van het bestuur vindt deze bijdrage in de bemalingskosten veel te laag gezien de kosten die de pol der heft aan het onderhoud van de wind watermolens. Een zaak die men wenste te hei zien. Deze molens hadden de volle aandacht van het bestuur nodig. Een van de eerste daden was dan ook de reglementering betreffende de molenaars op de molens werkzaam. Het polderbestuur nam als leidraad een reglement dat in ander polders in gebruik was In dit reglement werd nader omschreven wat de molenaars

Kakelepost - Schagen | 1989 | | pagina 14