Cornelis Bok, zijn leven en werk 3 Zo staat geb. voor geboren, ged.gedoopt, otr.ondei trouw, tr. trouwt, overl. overleden, begr.begraven en d.g.doopgetuige. Impost is een belasting die geheven werd bij het trouwen en be graven. Het tarief werd be paald door de welstand van de betrokkenen. Was men arm dan ging alles "pro deo" dus voor niets. De overige klas sen waren drie, zes, vijf tien en voor de rijken der tig gulden. De bedragen werden opgegeven in guldens, stuivers en penningen. Een gulden was 20 stuivers, en elke stuiver was verdeeld in 16 penningen. J. d. en J. m. betekenen resp. jonge doch ter en jonge man. Deze af korting wordt gebruikt in ondertrouwregisters om aan te geven, dat de betreffende persoon nog niet eerder ge huwd is geweest. Wij hopen dat na deze korte inleiding en uitleg u de artikelen in dit speciale nummer van De Kakelepost met plezier zult lezen, zoals wij met plezier het ondei zoek gedaan hebben. Een onderzoek, dat als zo veel van deze onderzoeken, nooit helemaal af is. We weten nu al zeker, dat na de tentoonstelling weer nieuwe informatie tot onze beschik king komt. Wat we ook zeker weten, is dat de samenstel lers van bekende handboeken, in de nieuwe uitgave het stukje over Cornelis Bok zullen moeten herschrijven. Dat zijn de z.g. "Scheen" waarin de Nederlandse schil ders worden beschreven, en het Nieuw Nederlandsch Bio grafisch woordenboek, waar de boeken van Bok in genoemd staan. Voor de lezers, die iets meer over genealogisch onder zoek willen weten, bestaat er een goedkoop instructief boekje. Het is de Prisma uit gave nr. 1949 met de titel "Stamboomonderzoek" geschre ven door A. J. van der Tang. Het boekje is ook te leen in de Openbare Bibliotheek. Als u echter geboeid bent ge raakt en u wilt zelf mee werken aan een volgend onder zoek, sluit u dan aan bij de werkgroep. Namens de werkgroep genealogie Ruud van de Pol. Mijn toenaam die is Bok, ja, Bok word ik geheten. Hoe menig, die dit leest, is Bok en wil't niet weten. Uit: Frederik Linde (1836) Cornelis werd geboren in Enkhuizen op 7 juli 1777. Zijn tante Maartje was daar bij aanwezig. Hij was het derde kind in het gezin van

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 5