1 Toen Ruud van de Pol en ik op 18 april 1987 een verga dering bijwoonden in het Westfries Museum in Hoorn zagen we daar een tentoon stelling verzorgd door de historische kring Ursem in samenwerking met medewerkers van het museum. Met de gedachte dat onze werkgroep genealogie al ver gevorderd was met hun onderzoek naar leven en werk van Cornelis Bok en wat te doen met de resultaten be sloten we te informeren of er voor een tentoonstelling over Cornelis Bok belang stelling bestond. Die belangstelling was er en een en ander resulteerde in een samenwerking tussen onze werkgroep genealogie, staf medewerker van het museum de heer Carel de Jong en sta giaire Marjolein de Boer wiens enthousiaste en ook buitengewoon bekwame inzet vooral genoemd dient te woi den. Het resultaat van al hun ge zamenlijke inspanning is dit dubbeldikke, geheel aan Coi nel is Bok gewijde nummer van uw verenigingsblad, een fraaie tentoonstelling in het Westfries Museum te Hoorn onder de titel: 'Coi nelis Bok, schilder, schrij ver en cipier uit Schagen en een door Marjolein de Boer geschreven brochure bij deze tentoonstelling. Om het belang voor Schagen te onderstrepen zal de ten toonstelling op 2 september a.s. geopend worden door de burgemeester van Schagen drs. L. W. Stam. Echter zonder de welwillende medewerking van eigenaren van werk van Cornelis Bok zou de realisatie van deze tentoonstelling niet moge lijk zijn geweest. We zijn de bruikleengevers dan ook bijzonder erkente lijk dat zij hun vaak waardevolle bezit tijdelijk hebben willen afstaan. Ondanks het feit dat een groot deel van de kosten aan dit project verbonden door het Westfries Museum werd gedragen bleef er toch een gat in de begroting waarvoor de werkgroep sponsors heeft gezocht en ook gevonden (hun namen vindt u achterin dit nummer Namens de vereniging dank ik ook hen voor hun belangrijke bijdrage aan het welslagen van het geheel. Ik hoop dat de tentoonstel ling samen met dit blad en de brochure bij zullen dragen aan meer bekendheid en ook waardering voor een man waarvan velen alleen maar weten dat er in Schagen een straat naar is genoemd. H.C.van der Wal.

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 3