Een eenakter van Cornelis Bok 25 VERVAL. Op 7 december 1790 overlijdt Tiesje Albers aan een "be nauwde borst". Voor haar be grafenis op 13 december moest f15.00 impost betaald worden. Michiel Schram komt op 26 september 1796 te overlijden De dood werd veroorzaakt door "verval van krachten". Hij werd begraven in de Westerkerk in graf ZK (zuid kapel347, 1 diep. De im post bedroeg f 6.00. Uit dit lage tarief blijkt dat de algehele malaise in de Republiek, waar Enkhuizen zeer sterk onder te lijden had, niet ongemerkt aan de familie Schram was voorbij gegaan. 8/9 JAN LUBBERTS EN IJTJEN RIDDEWERTS. Jan Lubberts is ca 1700 ge boren. Zijn eerste huwelijk werd in Enkhuizen gesloten op 22-5-1718 (impost f 6.00) met Lijsabethjen Dirckx van de Breedstraat. Zij overleed nog geen jaar later op 17—2— 1719. De impost bedroeg f 3.OO. Op 3—8—1720 gaat hij in ondertrouw met Ijtjen Riddewerts, j.d. op de Nieu we Straat. De impost bedraagt dan f 6.00. Van de kinderen van dit echtpaar is niet veel be kend. Vermoedelijk had Ridduwert (zie 4/5) nog een zuster met de naam Luitje. Zij was getuige bij de doop van zijn zoon Cornelis in 1854. 1. INLEIDING Op 1 maart voltooide C. Bok "Hendrik Prins, of de Nederlandsche MATROOS zoo hij behoort te zijn", blijspel met zang in 1 bedrijf. Het stuk is gedrukt en in genoemd jaar uitgege ven in Den Helder. In het voorbericht schrijft Bok dat hij het schreef op verzoek van "Directeur G. Kooij en de Leden van deszeifs Toneel gezelschap". Uit de rolvei deling die in de uitgave is opgenomen blijkt dat deze G. Kooij de rol van Hendrik Prins speelde. Op grond van deze gegevens veronderstel ik dat deze eenakter in 1835 te Den Helder is opgevoerd. 2.INHOUD Het toneel stelt een kamer voor ten huize van de heer Ankergrond, oud—kapitein ter Koopvaardij. Zijn dochter Cornelia is verliefd op Hendrik Prins die zich aan boord bevindt van Zijne Majesteits oorlogsschip "De Zeeuw", evenals prins Hendrik een kleinzoon van de Koning. Dit schip is enkele dagen geleden thuisgevaren. Cornelia schrijft Hendrik een brief waarin zij hem meldt dat Schram, zijn

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 27