24 was het officiële vervoei middel van de bestuurders van de Verenigde Oostindi— sche Compagnie. Op 20-12-1773 gaat Michiel Schram in de Baensteiger in ondertrouw met de niet onbemiddelde weduwe Thijssen Alberts uit de Toorenstraat De impost bedraagt dan f. 30.OO. Op 5 december zijn zij door Ds W. van Eijke getrouwd. Op 15—5—176. overleed Aaltje Harmes. De impost voor de begrafenis was f 15.OO. Hij behoorde toen dus tot de gegoede middenstand. HET TESTAMENT VAN MICHIEL SCHRAM. In 1791 testeert Michiel bij notaris Aaron van de Rams— horst. Uit dit testament kennen we de omvang van zijn bezittingen op dat moment. Ziel en lighaam geheel opnieuw disponerend, verklaarde den Testa teur aan zijn dogter Antje Schram te prelegateren zijn Testateurs huijs en Erve met 't afdak ter zijde staande en gelegen aan de Baan- steijger binnen deze stad, thans door hem bewoont, alsmede al zijn huijsraad en gehelen inboedel, waaronder den Testateurs mede gecompre— hendeert of begrepen wil hebben de kleederen en cieraden tot zijn lijf behorende, alsmede met 't gemaakte goud en zilver contanten en 't na- temeldene te prelegateren en te legateren. De Testateur verklaarde voorts te legateren of te prelegateren aan ieder zijner kleinkinderen 't volgende als aan Harmen van den Berg, zijn zilvere sakhorlogie. Aan Aaltje van den Berg, zijn kerkboekje met twee zilvere slotjes. Aan Niesje van den Berg, zijn zilvere knipbeugeltje. Aan Ridwert Bok, zijn paar zilvere broeksknopen, de kleinste. Aan Michiel Bok, zijn paar andere zilvere broeksknopen zijnde de grootste. Aan Cornelis, Aaltje, Jan en Francijntje Bok en wel aan ieder van die vier een zilvere lepel. Aan Michiel de Goeje, zijn mes en vork met paar1 d'amour ingelegd, zijn paar mouwknoopjes staande in zilver en nog 't goudvisvijvertje en daar onder staande bakje. Nog verklaarde den Testateur aan Pieter de Goeje te legateren zijn paar goude mouwknoopjes. (not. Enkhuizen inv. 1449-30). Ende nu dan geheel opnieuw disponerende, verklaarde de Testatrice te legateren oftewel te prolegateren aan haar Nigt ["Jaartje Sipkes, huijsvrouw van Jannes Mes, haar gouden oorijser en haar drie paerel— spelden, benevens het ketting bloetkoralen en gouden slot daar annex (zooals 'tzelve bij haar testatrice gedragen word). Nog verklaarde de testatrice te legateren aan Ridduwert Bok zoon van Erich Bok, woonende alhier haar testatrices zilvere sakhorlogie en aan 't andere zoontje van dezelve Erich Bok genaamd Michiel een zilvere medaille, geslagen op den toestand des tijds bij den aanvang van 't jaar 1764. HET TESTAMENT VAN TIESJE ALBERS. In 1782 testeerde Tiesje Al bers voor genoemde notaris. (not. Enkhuizen 1438-60).

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 26