17 het overlijden van haar man naar Schagen verhuisd vanwege de familie die in de omgeving woonde. Zij overleed te Schagen op 18 maart 1820, 's middags om vier uur, op het slot. De aangifte werd gedaan door Cornelis Bok als aangehuwd zoon en Kasper Hemme, schoenmaker wonende aan de Marktplaats als gebuur en bekende. WILLEM 'T HART Maartje Kwantes, de tante van IJda, was gedoopt in Oterleek op 28.9.1789. Zij Gezicht op de Kerkebuurl aan de St. Maartensbrug, in 1818. In de tweede woning van links woont de voormalige kapitein op West-Indië, Willem Adri- aansz. 't Hart en een viertal huizen verder staat de behuizing van Neeltje Adriaansd. Mooij, weduwe van Jochem GerritszBlaauboer. Als herinnering aan diens walvisvaartperiode staan twee, als een poort opgerichte, walviskaken in de inrit, zuidelijk naast de woning. (Aquareltekening door Cornelis Bock, 1818, privé-bezit). (Foto, P. Bosman, St. Maartensbrug trouwde in 1775 met de bekende Zijperwalvisvaarder en koopman Willem 't Hart. Zij woonde in St. Maartens brug in de kerkebuurt. Hun huis is te zien op het aquarel dat Cornelis Bok omstreeks 1818 van deze buurt maakte. Zij woonden in het tweede huis van links, met de klokgevel. Het echtpaar 't Hart had twee dochters. Maartje geboren in 1779, trouwde in 1804 met Pieter Sieuwers en Ijda die in 1808 trouwde met Gerrit Blaauwboer. Enkele bezit tingen van Gerrit Blaauwboer, welke gelegen waren aan de Grote Sloot, zijn door Cornelis ver eeuwigd.

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 19