Bericht over de Cursus Paleografie. 6 archieven groeit, evenals het aantal leden van histo rische en genealogische ver enigingen, Het beoefenen van de genea logie is een boeiende hobbie die een steeds groter door zettingsvermogen vraagt naar mate men verder in de tijd teruggaat. Er kunnen lange dagen van intensief speui werk nodig zijn om één nieuwe voorouder terug te vinden. Als het lukt geeft dat een grote voldoening. Zo gaat onder genealogen het verhaal, dat een mevrouw de de stilte in 'n studiezaal met 'n juichkreet doorbrak, ondat zij na dagen vergeefs speurwerk, eindelijk de lang gezochte voorouder had ge vonden. Spontaan tracteerde zij daarop alle aanwezigen. Teneinde alle enthousiaste amateurs bij hun hobbie te helpen, start de Stichting Teleac op 19 mei een cursus Met vijf cursisten zaten we tien avonden op de gezellige zolderkamer van de familie Zwerus.Met een grote pot koffie op tafel en een schaal koekjes onder hand bereik, hebben we daar oude genealogie op de televisie en radio. Bij de samenstelling van deze cursus is gebruik ge maakt van de kennis en ei varing van het Centraal Bureau voor Genealogie. Dit bureau is gevestigd in Den Haag in het gebouw van het Algemeen Rijksarchief. Het beschikt over een enorme collectie genealogische ge gevens uit het gehele land. In een grote studiezaal kan elke geïnteresseerde deze collectie raadplegen. De kennis van de professionele medewerkers van dit bureau staan borg voor een gedegen cursusboek. Meer informatie over de cur sus staat in het gratis Teleac Magazine, dat schrift elijk of telefonisch aange vraagd kan worden bij de Stichting Teleac, Postbus 2414, 3500 GK Utrecht, tel. 030-946946. handschriften ontcijferd. De docent, de heer Zwerus had de cursus goed voorbe reid. Voor elke cursist was er een verzorgd cursusdic taat beschikbaar. Voor oefe ningen waren teksten gekozen

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 9