Werkgroep Genealogie 5 PROJECT CORNELIS BOK. De tentoonstelling rond het leven en werk van Cornelis Bok begint steeds meer vorm te krijgen. Marjolein de Boer, de stagi aire bij het Uestfries muse um heeft zich al goed inge werkt in het onderzoek. Zij gaat dit, waar nodig, vak kundig aanvullen en bewei ken. Er zijn momenteel een veertigtal aquarellen en andere schilderwerken voor de expositie beschikbaar. Veel van deze stukken bevin den zich in particulier bezit en zijn nooit eerder geëxposeerd. Dankzij de vriendelijke medewerking van deze particulieren is het nu mogelijk om een bijna com pleet overzicht van het werk van Bok te krijgen. Ook het gedrukte werk van Bok is, voor zover wij we ten, volledig bekend. Uit de literaire tijdschriften uit zijn tijd, weten we wat men toen van zijn werk vond. De kritieken waren niet mals. Men begreep niet waar de uitgever de moed vandaan haalde om voor dergelijk drukwerk zijn persen be schikbaar te stellen. Een dergelijk project kan niet zonder geld van de grond komen. Gelukkig is er vanuit het Schager bedrijfs leven en de middenstand fi nanciële ondersteuning geko men. De geldelijke bijdragen van deze sponsors maken het mogelijk om het bij de ten toonstelling behorende druk werk te laten vervaardigen, zoals uitnodigingskaarten, affiches en een begeleidend boekje. Alle andere kosten, zoals die voor het benodigde onderzoek, de opzet van de tentoonstelling en de ope ning, worden gedragen door het museum. Het geheel belooft een boeiend overzicht te worden van het leven en werk van de "duizendpoot" Cornelis Bok. Het geheel wordt extra interessant door de kijk die hij geeft op het Westfries— land van 150 jaar geleden. De tentoonstelling zal op 2 september geopend worden door de burgemeester van Schagen de edelachtbare heer W.L. Stam. Vanuit de histo rische vereniging zullen groepsbezoeken worden geoi ganiseerd. Het museum en de expositie zal voor deze groepen tegen gereduceerde prijs toegankelijk zijn. Ook zullen er in het najaar een of meerdere lezingen in Schagen worden gehouden rond het thema Cornelis Bok, zijn werk en zijn leven. R. J. M. van de Pol. TELEAC CURSUS GENEALOGIE. De laatste jaren mag de genealogie zich verheugen in een toenemende belangstel ling. Het aantal bezoekers van studiezalen in de

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 8