Kunst en Antiek Beoordelingsavond. 3 recordtempo de revu. Na een flinke pauze kon Dhr. Kapitein in een tot de laatste stoel bezet Oude Slot aan zijn verhaal over de nu nog in de gemeente Schagen staande boerderijen begi nnen. Dat verhaal was boeiend en soms amusant en werd ge steund door bijna 100 dia's van foto's die door wijlen Piet Bosman in de winter van 1985-1986 zijn gemaakt en verband met een te zijner tijd uit te geven boek over de boeren in Schagen. Deze dia's, gemaakt door Dhr. v.d. Wal, zijn inmiddels eigendom van de Hist. Ver. De reeks zal nog uitgebreid worden met dia's van de kleinere bedrijfjes en af beeldingen van ansicht kaarten, schilderijen e.d. van al verdwenen boerenbe drijven. De leden van de vereniging wordt heel nadruk kei ijk gevraagd te helpen bij de opsporing van deze afbeeldingen. Als u iets weet, neemt u dan kontakt op met Dhr. Kapitein. Donderdag 28 april j.1. hield de Historische Vereni ging Schagen en Omstreken haar tweede Kunst en Antiek— beoordelingsavond. Op deze avond konden leden en niet— leden gratis hun "kunst, an tiek en kitsch" laten beooi delen door een zes tal ex perts. De avond werd druk bezocht en een zeer grote verschei denheid aan artikelen vei scheen bij de diverse ex perts ter tafel. Aan het einde van de avond vroeg de heer Blaauw (2e voorzitter) namens de Histo rische Vereniging aan de ver schillende experts of zij nog opmerkelijke zaken had den moeten beoordelen, en of zij nog op en aanmerkingen hadden op de organisatie van dit gebeuren. DHR. KR00NE (SIERADEN E. D. vond het gebeuren zeker voor herhaling vatbaar, maar hij vroeg zich af of de vereni ging misschien een betere oplossing weet voor het handhaven van de goede volg orde van afhandeling van de diverse mensen. Misschien is het goed om bij binnenkomst, of per tafeltje nummertjes uit te delen. Het meest opmerkelijke wat hij ter tafel kreeg was een spatzuiver Schager mes, met een heft dat waarschijnlijk in Hoorn is gemaakt. Het mes bevatte alle Schager tekens. De heer Kroone vertelde dat hij van plan is om te stai ten met een onderzoek naar de Schager messen, en hierbij ten eerste erg geïnteresseerd naar de loka— tie waar deze messen in Schagen zijn gemaakt (een ieder die iets interessants weet of heeft over deze Schager messen, kan kontakt opnemen met de Historische Verenigi ng MEVR. KALF (BOEKEN EN PREN TEN) had het vooral de eer—

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 6