1 Ook dit nummer van ons blad staat weer vol lezenswaardi ge artikelen over de histo rie van Schagen en omstre ken. We hebben geprobeerd er een smakelijk geheel van te maken. Maar eerst past een verontschuldiging voor het late verschijnen deze keer; we zullen ons best doen dit in de toekomst te voorkomen. De kunst— en antiekbeoorde— lingsavond op 28 april j.1. was ook deze keer weer een groot succes. Wij als des kundigen zijn telkens weer verbaasd over de grote aan dacht waarmee naar onze uit leg wordt geluisterd. Het bewijst toch wel dat men belangstelling heeft voor het verleden. Elders in dit nummer vindt U een verslag van deze avond. Op 25 mei a. s. ontvangt onze vereniging de besturen van historische verenigingen in Westfriesland en naaste om geving. Deze -jaarlijkse— bijeenkomsten zijn een ini tiatief van het Historisch Genootschap Oud West—Fries land en zijn bedoeld om kon- takt te leggen tussen de diverse historische— en oud heidkundige verenigingen in onze omgeving en om na te gaan in hoeverre we onze krachten kunnen bundelen. Wegens tijdgebrek heeft Frans Diederik ons bestuur verlaten. Hij wordt algemeen sekretaris van het hoofdbe stuur van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nedei land. We zullen zijn grote kennis van zaken en enthou siasme voor alles wat met historie te maken heeft node missen. We hebben de heer A.Grijsen bereid gevonden —voorlopig tot de jaarvergadering— de taken van Frans Diederik binnen het bestuur over te nemen Op 29 april j.1. ontving de heer Henk Mosk -aktief lid van onze werkgroep genealo gie- op zijn ziekbed de gou den eremedaille in de orde van Oranje-Nassau. Namens het bestuur feliciteer ik hem met deze onderscheiding en wens ik hem een spoedig en algeheel herstel toe. Over het grote belang voor geheel Westfriesland van het Westfries Museum in Hoorn hoef ik niet uit te weiden; maar misschien is het bij velen van U niet bekend dat er ook een stichting Vrien den van het Westfries Museum bestaat Deze stichting, in 1986 op gericht op initiatief van het bestuur van het Histo risch Genootschap Oud West- Friesland, wil een onder steuning zijn voor dit mu seum. Het geld van de stich ting wordt gebruikt voor

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 4