Werkgroep Bouwgeschiedenis 9 uiteindelijk het langst heeft volgehouden, nl. tot 1964. Beneden in het Waaggebouw heeft ook de promotie- afdeling van het Nederlands— Zuivelbureau een plaatsje gevonden. Daar maakt men u duidelijk hoeveel moderne zuivelprodukten er wel niet Eenigenburg Het onderwerp heeft dit keer meer onze intersse vanwege de rijke historie die met deze plek verweven is, en in belangrijk mindere mate voor het bouwsel dat er thans staat: Het is door verbouwingen en door de mengelmoes van gebruikte materialen verworden tot een ondefinieerbaar stijl loze "stijl". Aan het oorspronkelijke fraaie ge bouw herinnert vandaag de dag niets meer dan in zeer grove lijnen het silhouet. De tekening boven geeft een indruk hoe het er nog niet zo lang geleden heeft uitge zien. Reeds i n de 17de eeuw moet het zijn opgetrokken: De oostgevel— met een rondge bogen bovenraam in het midden gemetseld van een zijn en hoe belangrijk de export is naast de nationale consumptie. Daar kan men u ook helpen aan alle moge lijke kaasrecepten, en met plezier. Het kaasmuseum is een aanwinst voor Alkmaar en de wijde omgeving. Het is geopend tijdens de winkel uren. KI. Keetman. klein formaat rode baksteen en vanaf de goothoogte tot aan de nok voorzien van een vlechtwerk. Het geheel afge dekt door een zadeldak, met rode oud—hollandse pannen gedekt. De vooien achtei goot liepen gezamenlijk schuin naar beneden en kwamen in het midden van de gevel bij elkaar, waar het hemelwater werd afgevoerd. Een bijzondere constructie. Het geheel ademde de sfeer van vakmanschap en liefde voor het oude timmermans— en metselaarsambacht Tot in het jaar 1877 was dit de lagere school van Enigen- burg. Ten tijde van de re formatie diende het tevens als schuilkerk voor de katho lieke dorpelingen, onder meer in de dagen van Jacobus Rosendaal, de pastoor die

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 12