Verenigingsnieuws 2 16 apri 1 Kunst en Antiekbeoordelings— avond. Deze avond mag toch wel als één van de meest in het oog springende activi teit van het afgelopen jaar worden beschouwd. De zeer grote belangstelling, reac ties van publiek en pers en de deskundigheid van de "be— oordelers" hebben deze avond tot een groot succes ge maakt. Het bestuur is zeker voornemens om een gelijklui dende avond ook in 1988 te organiseren. 23 mei Dhr. N.J. Grooff hield een lezing over Schagen en omge ving gedurende de Tweede We reldoorlog. Een kleine ten toonstelling van artikelen uit die tijd gaven een idee van hoe het toen in Schagen en omgeving moet zijn ge weest. Dhr. Grooff is op dit moment bezig met het op starten van een museum over Schagen tijdens de 2e We reldoorlog in één van de Slottorens. De vereniging wenst hem hier veel succes mee 5 november: Lezing van Dhr. Schoorl over geografische ontwikkeling van Noord—Holland georgani seerd door de P.E.P. commis sie. Een zeer interessante lezing, rijk geïllustreerd met een overvloed aan dia's welke de aanwezigen in het Oude Slot een avond lang heeft geboeid. De verschillende werkgroepen zijn goed bezig met een grote variëteit aan activi teiten, maar altijd nog op basis van een te kleine groep mensen. Aanvulling is altijd welkom, en zelfs wen selijk, vooral bij nog te beginnen werkgroepen waar over u in een volgende Kakelepost zeker nog te horen gaat krijgen. Tot slot van alle "wel" pun ten wil ik noemen het groei ende ledental wat op dit moment op ongeveer 190 leden staat. Dit is exclusief de 15 rui 11idmaatschappen met omliggende verenigingen. De ze groei van 35% is zeker niet slecht te noemen en is waarschijnlijk voor het grootste deel veroorzaakt door de vele activiteiten die de vereniging organi seert en door de kwaliteit van het verenigingsblad. Tijdens de jaarvergadering zal het bestuur mevr. T. van Zijtveld kandidaat stellen voor de secretariaatspost en mij voor het penningmeestei schap. Dit omdat mevr. I. de Groot, penningmeester in 1987, door de zeer sterke groei van haar bedrijf het penningmeesterschap moest opgeven. Ik wil haar namens het bestuur danken voor haar werk en inzet. De bestuursmutaties kunt u verder in dit blad lezen. Ik hoop dat de vereniging in 1988 net zo'n bloeiend jaar zal meemaken als 1987 is ge weest met dien verstande dat ik wel graag zou zien dat meer leden de jaarvergade ring (dit jaar met een boeiende lezing van "oer"— Schagenaar Arie Kapitein) zullen bezoeken al is het alleen om een grotere bin ding met de vereniging te krijgen. Ma i ke 1 G i e 1 e ns

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 4