Verenigingsnieuws 1 SECRE TARIAATS- VERSLAG- Als secretaris van de His torische Vereniging Schagen en Omstreken is aan mij de taak om aan het einde van het verenigingsjaar een verslag over het wel en wee van de Historische Vereni ging Schagen e.o. over 1987 te maken. Om met het wee te beginnen is naar mijn idee alleen de ledenvergadering van 29 ja nuari 1987 met dit predicaat te bestempelen. Niet omdat de avond op zichzelf met de toneelvereniging OZOS in de zeer leuke "Klucht van de Koe" in het Westfriese dia lect geen succes was, inte gendeel zelfs, maar door de zeer geringe belangstelling van u, de leden. Het "wel" in 1987 is geluk kig veel vaker aanwezig ge weest. Ik zal de meest in het oog springende positieve ontwikkelingen binnen en ge organiseerd door de vereni ging hierbij nog even dooi lopen. 22 januari: Een gezamelijk georganiseei de avond van de werkgroepen Archeologie, Agrarische ge schiedenis, Landschapsge schiedenis en Bouwgeschiede nis met als gastspreker Dhr. van der Heide over Scheeps archeologie. De verschillen de werkgroepen hebben aan de belangstellenden laten zien waar ze mee bezig waren en wat hun doelstellingen zijn. Een zeer interesante oriën teringsavond voor leden die van plan waren om zich bij een van de werkgroepen aan te sluiten. 19 februari De werkgroep Kleding en Kunstnijverheid organiseerde een avond met als gastspre ker Dhr. SchuytemakerDeze heeft een grote groep be langstellenden een zeer boeiende avond bezorgd met een lezing over de geschie denis van de Westfriese kle ding en aanverwante zaken.

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 3