Archeologie 9 JAARVERSLAG ARCHEOLOGISCHE WEEF? KGROEP SCHAGEN 1 3 S "7 De eerste maanden van het jaar 1987 werden beheerst door de opgraving van een inheemse nederzetting uit de romeinse tijd in de polder Zijpe én de blijdschap dat het daarbij gevonden materi aal direkt gewassen, gesor teerd en opgeborgen kon worden in de werkruimte die door de gemeente Schagen ter beschikking was gesteld. Omdat de werkgroep zelf geen financiële middelen ter be schikking heeft, werd de door de gemeente verlangde huur betaald door de, bij notariële akte d.d. 13 maart 1987 opgerichte "Stichting Archeologische Werkgroep Schagen". De stichting heeft zich ten doel gesteld het doen van archeologisch on derzoek te bevorderen en het is daarom jammer dat geld dat we graag als subsidie van de Gemeente Schagen zouden ontvangen, moeten be talen en zo onttrekken aan het spaarzame geld dat voor het daadwerkelijke onderzoek zo nodig is. Desalnietemin konden ook door de stichting de bijkomende kosten van het onderzoek in de Zijpe worden betaald. De grootste bijdra ge aan dit onderzoek werd echter geleverd door de His torische Vereniging "De Zij pe" uit de middelen die zij ter beschikking hadden ge steld aan hun Werkgroep Ar cheologie. Het machinale graafwerk ter voorbereiding van het onderzoek werd door hen betaald. In 1987 is het tot een sa menwerkingsverband tussen de al jaren bestaande A. W. N. werkgroep en de werkgroepen van de Hist. Veren. "De Zij pe" en de Historische Vere niging Schagen en Omstreken gekomen. Dit samenwerkings verband zalzoals de wet dat voorschrijft, haar werk zaamheden verrichten onder de supervisie van de Rijks dienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek te Amers foort Aan alles komt een eind, maar dat de werkruimte al binnen vier maanden weer ontruimd moest worden omdat het klaslokaal weer voor onderwijsdoeleinden benodigd was, kwam wel onverhoopt snel. In allerijl werd alle materiaal en de inmiddels verkregen meubeltjes vei plaatst naar een opslagruim te. Hierdoor kwam er tevens een eind aan de verwerking van het archeologisch mate riaal uit de nalatenschap van de enkele jaren geleden gestorven heer A.Schermer uit Schoorl. Gelukkig is de meerderheid van alle schei ven en botten, afkomstig van zijn vele waarnemingen in de Geestmerambacht en in zijn woonplaats, overgepakt en geregistreerd op speciale formulieren. Maar omdat toch het werk niet kon worden afgemaakt, was het ook niet mogelijk de afspraak met de

Kakelepost - Schagen | 1988 | | pagina 11