den, want baai weer en ontaai moste ze d'r op uit. As zo 1n koe togtig was most 't de are dag beure, aars den was 't te laat 't Was nag voor de verkaveling van 't Geestmerambachttoen Cor weer van boer nei boer reed. Hai had een beetje haast want d'r stinge heel wat koeie op de loist. Nouw hadde ze onder Valkkoog de aardighoid had om de weg te tere en met grendstientJes te bestrooie. Omdat de weg weeks te voren nag glad was, was Cor d'r niet op bedocht en reed met nag zö'n veertje 't durp uit en persies in 't bochie skoot de metór onderuit en belanden-ie met 't héle spuitje in sloot. Maar, zoas ik al zoide, Cor was nag puur redderig en hai sting in toid van 'n poep en n zucht weer op de kant en liep nei 't eerste 't beste huis in de buurt. "Nöh m'n Joon, wat heb Je uitvreten?" zoide de vrouw die op Cor z'n: "Vollek" an de deur kwam. 'k ben zo van de weg of te water zoild", zoi Cor. "Maar mag ik effe belle nei m'n baas?" "Je magge wel belle, maar eerst moet Je drouge klere antrekke, want zo kroig Je 't voor Je borstrok, me knecht. Ik zal effe 'n vei sköningkie voor Je hale van vader, doen alvast die natte troep maar uit". Nouw wul 't geval dat de man die deer weunde nagal uit de kluite wossen was, dat de klere die de vrouw andreeg ware puur an de maat. Toen Cor in 't houpie 'n "lange wit" vonden had, skoot ie 'm gauw an en toen ie 'm lekker ophaalde kon ie persies deur de gulp nei bui ten koike. 't volgende objekt was een beste Jeeger borstrok en die kwam net over z'n kniese, maar 't warmde al pittig. Toen Cor 't hele spul anhad voelde ie z'n oigen persies 'n fiatje in 'n NACO garasie. Onderwoil Cor z'n oigen vei kleidde, had de vrouw 'n lek ker bakkie zet. Ze zatte net mooi an 'n Jödekoek te soppe toen de vrouw nei buite keek en zoide: "Wat loikt 't wel drok op de weg". "Net", zai Cor, "en d'r loikt nag wel pliesie ok baai. Ik most maar effe koike gaan". Toen ie buite kwam zag Cor dat ze in de sloot an 't dreggen ware. Hai skoöt de eerste de beste plisieman an en zai: "Zoeke Jullie moin?" De agent zette bar gröte oge op vezelf en riep: "Inrukke manne' Hier is ie, springlevend". Zo liep 't ongelukkie nag goed of en we hewwe dr later nag bar om lacht. Bob Lingerak. Uit: Zuks moet Je opskroive, bundel uitgegeven in 1984 t.g.v. het 60 Jarig bestaan van het Historisch Genootschap Oud West—Friesland. Overgenomen met toestemming van de schrijver.

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 17