'n Ongelukkie 14 veroorloven een dergelijke uitgave te doen. Omdat te voorzien viel dat er in de komende jaren steeds vaker oudheidkundig onderzoek zal gaan plaatsvinden, werd eerder dit jaar de 'Stichting Archeologische Werkgroep Schagenbij notariële akte opgericht. De stichting stelt zich uitsluitend ten doel het de 'Archeologische Werkgroep Schagen' financieel mogelijk te maken, oudheidkundig onderzoek te verrichten. Deze stichting heeft, uiter aard, de steun nodig van vele donateurs. Als U het oudheid kundig onderzoek in Schagen en Omstreken wilt steunen, kunt U een door Uzelf te bepalen bedrag (minimaal flO.OQ) ovei maken op bankrekening 35.73.07.100 t.n.v. Stichting Archeologische Werkgroep Schagen. We hopen dat er binnenkort voldoende geld op de rekening staat om nog deze winter (zulks in verband met de beplanting) te gaan graven op het kasteel-terrein. Voor inlichtingen over ondei zoek en de werkavonden van de Archeologische Werkgroep kunt U altijd terecht bij Frans Diederik Kievitlaan 36 1742 AD Schagen 02240 - 96548 Ik hew 'n kennis, leite we 'm maar Cor Woinker noeme, want zo hiet ie ok. 'n Kloin slag- tig kereltje, van boven nagal breid en van onderen puur sluvig. Hai werkt al jare bai de K.Ien ken ure vertelle over zn werk. Nou neem ik an dat de meiste van jullie wel wete wat de K.Iis, maar voor de niet- weters nag effe 'n uitleg. Vroeger stinge de letters K.I.voor Kattelieke Illestra— sie maar teugenwoordig bete kent 't: "Kunstmatige Inse- mi nasie" De manne van de K. Iware vertrouwde verskoininge op 't platteland. Op de motor fiets, met de leren tas op de reg, tufte ze van koe nei koe. Te weerszaai van die tas zatte een soort busse inbouwd; ien voor koffie en ien voor tee docht ik vroeger, maar dat was niet zo vezelf. An de iene kant zatte de buisies of piepètte die nag vol ware en an de are kant de lege. De spuite die ze baai dat werk gebruikte werde "blikken stiere" noemd en de man die 't doen most was de "Motorbul". Hêlegaar in 't leer zatte ze

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 16