veren igin gsn ieiiv*«/se> v^r\j de redaktie- de geogr eiso he ontwikkeling van noord-holland LEZING VAN DE HEER H(ENK) SCHOORL OP 5 NOVEMBER A.S. IN HET OUDE SLOT TE SCHAGEN. Als ik dit schrijf is het duide lijk herfst: regen, wind, vroeg donker, lange avonden; kortom het winterseizoen is begonnen. Vere— nigingstijd dus. Tijd om in de geschiedenis van Uw eigen gebied te duiken. De werkgroepen van de Historische Vereniging Schagen en Omstreken bieden daarvoor alle gelegenheid. Ongetwijfeld hebt U de vereniging gezien op de cultuurmanifestatie in het Makado op 26 september. Vooral de oude ansichten trokken veel publiek, 't Was een succes. Ondertussen is, om de continuï teit van het verenigingsblad te waarborgen een redactiecommissie gevormd. Grootste zorg: voldoende copy en een tijdige verschijning van de Kakelepost. Voor het overige: Wij zoeken dringend een illustrator die van tijd tot tijd pentekeningen voor ons kan maken. Veel leesplezier! F.Ti mme r De P.E.P. commissie (de afkorting P.E.P. staat voor Pers, Evenemen ten en Publiciteit) van de Histo rische Vereniging Schagen en Om streken is verheugd U te kunnen mededelen dat zij de heer H.Schoorl bereid heeft gevonden op donderdag 5 november 1887 om 8 uur 's avonds in het Oude Slot, Markt te Schagen, een lezing te houden over de geografische ontwikkeling van Noord-Holland. Deze lezing zal verlucht worden met door hem zelf gemaakte dia's. De heer Henk Schoorl zal velen Uwer wel bekend zijn. Hij heeft sinds 1963 meer dan 50 publica ties verzorgd, een enorm aantal, gezien de originaliteit en de wetenschappelijke waarde ervan. Van hem verschenen o.a. de vol gende boeken: Isaac Le Maire, Koopman en Bedijker (1969); Zes honderd jaar Water en Land (1973) 't Oge, het waddeneiland Callens oog onder het bewind van de heren van Brederode en hun erfgenamen ca 1250-1614 (1979); Holland in de dertiende eeuw (1982); en als laatste pas verschenen boek in samenwerking met de heer J. T.Bremer, Varensgasten en ander Volk (1987). Bij het bovenstaande dient nog aangetekend te worden dat de heer H.Schoorl behalve historicus een uitstekend uitvoerend kunstenaar is. Vele publicaties zijn dan ook gedeeltelijk met afbeeldingen van zijn eigen schilderijen en teke ningen verlucht. Zijn belangstel ling gaat echter het meest uit naar de grafiek. De heer A.Kapitein en onderge tekende zijn bij de beminnelijke heer Schoorl in Hillegom geweest en stonden versteld van de in drukwekkende bibliotheek die hij bezit en waaruit zijn zeer brede belangstelling blijkt. Op het gebied van de geschiedenis van Noord-Holland bezit hij een enorme documentatie welke soms uniek genoemd mag worden. U zou o.i. echt iets missen als U op 5 november a. s. om 8 uur 's avonds niet naar de lezing van de heer Schoorl gaat. Namens de P.E.P. commissie, Jaap Blaauw.

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 5