3 KI11\1 ÏE>T Eirsl ANTIEK BEOORDELINGSAVOND Zoals U in De Kakelepost 2e jaargang nr. 1 op pagina 7 heeft kunnen lezen heeft de Historische Vereniging Schagen en Omstreken op 16 april j. 1. een kunst en antiek beoordelingsavond, met de genoemde deskundigen in café-restaurant Igesz te Schagen georganiseerd, die om 19. 00 uur begon. Reeds voor half zeven kwamen de eerste bezoekers. Onder de aanwezigen waren er velen die uit nieuwsgierigheid gekomen waren maar de meesten waren toch gekomen om de door hen meegebrachte voorwerpen te laten beoordelen. Het drukst was het wel bij de heer H. W. Saaltink, conservator aan het Westfries museum te Hoorn die een ongehoord aantal verschillende voorwerpen voorgeschoteld kreeg. Ook de meer gespecialiseerde deskundigen hadden over belangstelling niet te klagen. De bezoekers brachten vooral veel sieraden, schilderijen en gevonden munten mee. Het was leuk om te zien hoeveel experts aanschouwelijk college gaven en vele leergierigen hiernaar met belangstelling luisterden. De pers besteedde veel aandacht aan deze manifestatie van de historische vereniging en deed in de Schager Courant uitgebreid verslag hetgeen ongetwijfeld velen Uwer met genoegen gelezen zullen hebben. De Kunst— en Antiek beoordelingsavond mag gerust als een zeer geslaagd evenement gezien worden; meer dan driehonderd bezoekers werden er geteld. Dat deze avond herhaling verdient staat wel vast. De heer H.W.Saaltink bezig met het beoordelen van een aangedragen voorwerp.

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 5