11 B. "Ik! ik! (roept Jaap) ik zal bewijzen Dat men er menig heen ziet rijzen, Die 't hier niet naar zijn' zin zag gaan! Ziet, zelv' hoe stuift daar Buonaparte Die eenmaal gansch Europa tartte Op dood en duivel naar de maan. Deze tekening is typerend voor de Cornelis Bock, zoals wij hem ook hebben leren kennen uit zijn latere romans. Een nuchter, soms wat sarcastisch maar rechtvaardig mens! Niet gespeend van gevoel voor humor. Hij was bepaald geen vriend van Napoleon maar wel een trouw aanhanger van het Oranjehuis! Namens de werkgroep genealogie: R. J. M. van de Pol. Julia van Zypensluis tegen haar vriendin Charlotte Bouwman. "Dat men wel eens tegen de regelen onzer schoone moedertaal zondigt, zulks merkte ik zelve op. Dit, zoowel als het Noordhollandsch plat dialekt, vermijdt men echter meer en meer, en wanneer voornamelijk aankomelingen zich daarop bestendig toeleggen, zal er deswege weldra niets meer te wensen overblijven. Uit: "Vooringenomenheid en Vooroordeel" Cornel is Bolt1826. Wat is kommer, wat zijn zorgen Als het licht der uitkomst daagt? Droomen, die een blijde morgen Met de duisternis verjaagt. Uit: "Het Heidensche Bosch" Cornelis Bok, 1829. MEIDENMARKT Aardrijksk. woordenboek der Nederlanden A. J. van der Aa, c. a. 1850. Wat men vroeger van de Schager vrijstermarkt verhaald heeft, is zoo niet geheel verdicht, althans grootendeels overdreven en heeft welligt zijnen grond in de nog heerschende gewoonte van de meisjes der omliggende plaatsen, om op Schager kermis, welke op het kerkhof rondom de kerk gehouden wordt, zich aldaar te vereenigen en rond te wandelen, wanneer het haar aan eenen kermisvrijer ontbreekt, die haar alsdan ook meestal niet lang laten wachten.

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 13