10 der vergadering is afgebeeld door een aantal personen, hoofden romeinse cijfers zijn geplaatst, waarvan men de vindt in de lambrizeeringwaarachter zij bijeen zijn. boven wier verklari ng I. Is ie goed m'Hertog. II. Oi Superbe! Ik heb ze uit Amsterdam meegenomen. III. Als "Nap" gaat ga ik ook. IIII. Hoe duivel kom ik best weg. V. De vergadering is ontbonden. VI. Tot de orde! Tot de orde! Tot de orde! VII. neen, neen. VIII. Ja! Ja! IX. Er bestaat een partijzuchtige minderheid. X. Wij gaan niet van hier, dan gedwongen. XI. Kijk al dat kostelijk goed hebben wij verspeeld. XII. Och! Houd je stil! In het spreekgestoelte met het borstbeeld van Napoleonerboven, dat echter door een "nationale" sjerp onzichtbaar is gemaakt, staat een man roepende: "zitten, zitten zo lang wij kunnen". Enige anderen schreeuwen Napoleon achterna: "Mijn compliment aan M.Neij. Ik koom strak ook"—"wacht! Ik ga mee". - "Bonjour papa fiolet! "Mon Dieu! val niet!", terwijl een "Garde Nat. van Parijs"(6) hem waarschuwt: "Dat is nu tweemaal lopen baas. Maar wacht je voor de derdemaal. Achter de maagd staat "Murat(5); deze zegt: "Waar zal ik belanden?" Links op de achtergrond een kozak te paard, boven wiens hoofd men de vlaggen der geallieerden, geweren en ook twee kanonnen ziet, uit welker mond de woorden komen: "Wij zullen ze wel klaarkrijgen,De kozak roept: "Ha! popolschijBij hem staat een viertal militairen "De voorhoede der geallieerde legers. "(1); een van hen (een Neder lands soldaat) zegt: "Die hoos zal hem wel opslokken," een ander: "Mir wollen dich wolkriegen, Rechts van deze drie officieren "Dei zeiver Bevelhebbers."(2) Een Fransman omvat het been van een van hen en roept: "0! onze verlosserenwaarop de officier antwoordt: "On derwerpt u aan uw koning". Vlak bij de maagd een "Afgevaardigde van Parijs"(3) zeggende: "Wij zullen maar weder een knoop draaijen". Links op de voorgrond staat een tafel, waaraan drie personen. Rechts zit, met een slaapmuts op en een slaaprok aan, de "Rekenaar13met een papier voor zich, waarop: "100 dagen geregeerd, 600 Mileoe (sic) Verteerd, 150.000 Menschen doen krepeeren. Dat heet tot 't geluk van 't volk Regeren. De "Astrologist(11links in een armstoel gezeten, kijkt door een kijker naar Napoleon in de lucht en zegt: "Maar dat is geen mensch. De Boer"(12) achter de tafel, met twee oranjelinten om zijn hoed, buigt zich naar de sterrekijker en wat zij beiden verondersteld worden te zeggen, staat in een 12— regelig vers vermeld, gegraveerd, in de voorzijde van het afhangend tafelkleed en dat luidt: A. "Wat sterveling toch kan betogen Dat in de maan die aan onze oogen Slechts lichte en donkre vlekken toont. En door het kunstglas, vele boomen. Ook bergen, dalen zeeen stroomen Dat zij door menschen wordt bewoond!

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 12