18 Vervolg van pagina 16. Als we veronderstellen, dat elke naam vier personen verte genwoordigt, het gemiddelde gezin in die dagen, dan behooi de in 1675 c. a. 15% van de Schagenaars tot een van de welgestelde families. Bijna alle genoemde personen hebben geen vaste familienaam maar worden vermeld onder patroniem, zoals "Lijsbeth Aerjaens, waardinne in de Roode Leeuw", zo dat uitsluitend via genealogisch onderzoek verwantschap met hedendaagse families aangetoond kan worden. Een bekende naam springt er uit, die van Cornelis Bregman. Wonende aan de Loet worden vermeld "D'erfgenamen van Cornelis Bregman", een mogelijke voorvader van de bekende Cornelis Bregman, indertijd rentmeester van Schagen en grondlegger van het bekende Bregmanfondss Noten: iTimmer F. Chronyk van Schagen, Kakelepost jrg.1, nr.5, pag. 13-15. ^Roodenburg C.Gegoede personen in Scha gen, Gens Nostra jrg.14, (1959) pag. 228-229. aBregman J. acad. proefschrift, 1965, pag. 86—88. R. J. 1*1. van de Pol. BOEKEN. FOTO ENZOVOORT De Historische Vereniging Schagen en Omstreken wil niet alleen onderzoeken en vastleggen, maar ook bewaren. Zij houdt zich daarom aanbevolen voor boeken, oude foto's, kranteknipsels en al die andere zaken die van plaatselijk of regionaal belang zijn of kunnen worden en die nu bij u in een verloren hoekje op zolder 1 iggen. Eén telefoontje naar de redaktie is voldoende.' WIJ ZOEKEN —Een fotograaf voor reproduktiewerk enz. uiteraard tegen materiaalvergoeding. —Mensen die lokale kranten bij willen houden en berich ten over plaatselijk belangrijke zaken willen verzame len recente geschiedenis wordt tenslotte nu gemaakt. —Mensen die lokale verhalen - zoals er tientallen geschreven zijn door b. v. Jan Buisman voor ons willen inventariseren en ordenen. Inlichtingen bij: F. Timmer Doornenhof 21 Schagen tel. 02240 15261.

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 20