10 Seknetanaat: M.Gielens A.Mauvestraat 83 1741 JG Schagen Bankrelatie: Rabobank, Schagen Rek. nr. 35.73.04.75G Burgemeester Wethouders Schagen, Postbus 8, 1740 AA Schagen. Schagen,28 januari 1987 Betreft: Verzoek om schriftelijke goedkeuring van B&W van de Gemeente Schagen aan de Historische Vereniging Schagen e.o. voor een inventarisatie binnen haar gebied. Geachte heren, dames, De werkgroep Bouwgeschiedenis binnen de Historische Vereniging Schagen e.o. is van plan om onder leiding van de Stichting Nationale Contactcommissie Monumentenbescherming (N.C.M.) een inventarisatie van boerderijen van voor 1940 te starten. Het doel van de inventarisatie van boerderijen is het verkrijgen van een landelijk overzicht van de verschillende boerderij-typen. Er wordt dus niet allen gekeken naar de karakteristieke boerderijen. De verkregen gegevens zullen worden opgeslagen in het archief van de S.H.B.O. te Arnhem en in het nog op te starten archief van de Historische Vereniging Schagen e.o. te Schagen. Een inventarisatie zoals op plan staat kan voor de werkgroep Bouwgeschiedenis uit verschillende gezichtspunten van belang zijn. Het kan zijn dat men de gegevens gebruikt ten behoeve van verder wetenschappelijk onderzoek of bepaalde publicaties. Het kan ook ten doel hebben ondersteunend materiaal te verzamelen voor een planologisch of specifiek monumentenbeleid. In al deze gevallen zal als basis een goede inventarisatie nodig zijn voor verdere studie, onderzoekingen of afwegingen. Een goede hulp tot een inventarisatie kan zijn een schriftelijke goedkeuring van het gemeentebestuur. Deze goedkeuring zal worden gebruikt als adhesie betuiging van de gemeente tijdens het daadwerkelijk inventariseren. Verder zullen wij nog tot een goede samenwerking zien te komen met agrarische organisaties en de plaatselijke pers om het inventariseren bij de betrokken bewoners te introduceren. Deze introductie is van groot belang om weer standen tegen het onderzoek te voorkomen. Wij zijn voornemens circa 1 maart 1987 met deze inventarisatie te starten. Een gunstige beslissing tot liet komen van een goedkeuringsbrief uwerzijds wachten wij af. Hoogachtend Werkgroep Bouwgeschiedenis Historische Vereniging Schagen e.o. M .Gielens Sekretaris

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 12