VAN DE WERKGROEPEN Werkgroep BOUWGESCHIEDENIS en ARCHITECTUUR De werkgroep Bouwgeschiedenis en Architectuur is nu bijna een l vol jaar bezig met het inventariseren van architectonisch waar devolle gebouwen in de omgeving van Schagen en omstreken. Dit inventariseren is de eerste aanzet tot het komen van behoud en bescherming van waardevolle bebouwing welke nog niet op de monumentenlijst staan vermeld. Zeker in het begin van het jaar was het "aanmodderen" voor de werkgroepleden. Een goede basis welke garant staat voor een goed resultaat was zeker tijdens de opstart niet aanwezig. Doordat er geen duidelijke handleiding voor de werkwijze bekend was, en de deskundigheid beperkt bleef tot 1 persoon, was het voor vele werkgroepleden onduidelijk hoe ze binnen de groep moesten gaan functioneren. Waarschijnlijk is dit er de oorzaak van geweest, dat er in de loop van het jaar verschillende men sen afbericht deden. Gelukkig is er gedurende het jaar steeds meer duidelijkheid gekomen over hoe bij dit inventariseren te handelen. In eerste instantie worden er per werkgebied lijsten samengesteld van interessante en/of aparte bebouwing. Van deze bebouwing worden foto's of dia's gemaakt, eventueel in samenwerking met de Schager fotoclub, welke dan beoordeeld worden door de deskun digen binnen onze werkgroep. Als een gebouw, woonhuis of boerderij interessant genoeg is om in het archief opgenomen te worden, wordt hij behandeld via een door de Stichting Nationale Contactcommissie Monumenten bescherming opgestelde inventarisatielijst. Deze lijsten kunnen door een ieder, onafhankelijk van opleiding, maar gewapend met een zekere dosis interesse, ingevuld worden. (Voor boerderijen zijn er tevens handleidingen inventarisatie boerderijen, ook van het N.C.M., aanwezig.) Aangezien de werkgroep Schagen en omstreken in vele verschil lende werkgebieden heeft verdeeld, en er op dit moment maar een paar gebiedjes onder handen worden genomen, is het duide lijk dat er nog zeer veel werk moet worden verricht alvorens 11 'r

Kakelepost - Schagen | 1987 | | pagina 13