Zorg om verdwijnen oude grafstenen op Begraafplaats Middenmeer Verenigingsnieuws, agenda Werkgroep Begraafplaats Middenmeer, bestaande uit Vola Schaafstra, Ina Hoogenbosch, Rein Koolen, Irene Biesheuvel en Severine Amsing. Datum: zaterdag 30 april om 10 uur, bij het Historisch Genootschap te Wieringerwerf. Aanmelden via: secretaris@wieringermeer.nl. Vermeld erbij: 30 april, begraafplaats. een soortgelijk “Wie van de kinderen en kleinkinderen wil de rechten van het graf van pa en ma, van opa en oma verlen gen? De kosten daarvoor zijn een kleine duizend euro voor 5 jaar. Als er geen gegadigden zijn, komt het graf aan de gemeente toe en wordt de steen vergruisd tenzij we die zelf willen bewaren.” Centraal staat de vraag hoe we op een respectvolle en zinvolle manier om kunnen gaan met de (cultuur)historische waarden van de begraafplaats als geheel, en met de grafstenen waarvan de rechthebbenden afstand doen in het bijzonder. Wilt u hierover meepraten of horen welke gedachten er leven, van harte welkom! Steeds meer mensen realiseren zich dat er meer verloren gaat dan die steen alleen. Al deze graven vertellen over de Wieringermeer, over vroeger en nu. Grote en kleine verhalen zitten in ons hoofd, gaan rond in families. Een deel van de verhalen komt terecht in archieven, in deze Kroniek. Maar nog meer verhalen blijven ‘ongehoord’. De begraafplaats in Middenmeer draagt op een eigen wijze bij aan het levend houden en vertellen van de geschiedenis van onze polder. Een groepje geïnteresseerden stak het afgelopen jaar de hoofden bij elkaar. Zij spraken over de culturele en cultuurhistorische waarde van deze begraafplaats en zien het als een gemiste kans nu steeds meer grafstenen verdwijnen en stenen vergruisd worden. In overleg met o.a. de beheerder van de begraafplaats (Team openbare ruimte, gemeente Hollands Kroon), heeft de groep nagedacht over behoud en ontwikkeling en mogelijke alternatieven. Inmiddels kregen al vele nabestaanden van oud bewoners van de Wieringermeer bericht van een familielid en verdween al menig grafsteen van de begraafplaats. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 9