Workshops Schrijven over Geschiedenis Leden Genootschap exposeren Gevraagd: vrijwilligers voor Open Monumentendag 2022 Verenigingsnieuws, agenda relatie tot de uw object(en) Mail naar Roelie Schiere, secretaris@wieringermeer.nl. Over het waar en wanneer inleveren van uw object(en) krijgt u bericht. en 21 mei (2). Van 13 tot 17 uur. Workshop 2. -Afwisseling van theorie en praktische oefeningen. Mirjam Janssen geeft persoonlijke feedback op ieders aangeleverde tekst. Aan het eind van deze 2 workshops hebben we een serie tek sten, die of klaar zijn voor publicatie of waar u met de tips van Mirjam nog verder aan kunt werken. Streven is naar publicatie in Kroniek of op de website. Aanmelden vóór 20 april bij de redactie, Ina Hoogenbosch - Glas of Anita Blijdorp. Datum: zat. 23 april (1) In De Cultuurschuur,Wieringerwerf. Workshop 1. - Kiezen en afbakenen van een onderwerp, start een eenvoudig onderzoek, gebruik van het Genootschapsarchief, online zoeken naar relevante bronnen. Gebruik van interviews, herinne ringen ophalen, de valkuilen omzeilen. HUISWERK: schrijf een (begin van een) tekst, lever deze aan vóór 14 mei. De redactie is altijd op zoek naar verhalen en schrijvers. Het Genoot schap biedt aan leden kosteloos twee workshops ‘Schrijven over geschiede nis’ aan. Rode draad is: (beter) leren schrijven over historische onderwer pen waarover iets uit te zoeken valt. Aanwezigheid vereist in beide workshops. Begeleiding: Anita Blijdorp en Ina Hoogenbosch - Glas (workshop 1) en schrijfdocent Mirjam Janssen (workshop 2). Op zaterdag 10 en zondag 11 september 2022 is het OPEN MONUMENTENDAG. Het Historisch Genootschap wil hier, samen met het Comité Open Monumentendag Hollands Kroon, aandacht aan besteden. In de Wieringermeer zullen een aantal monumenten open zijn voor bezichtiging. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die ons hierbij één of meerdere dagdelen (ochtend en/of middag) willen helpen, zoals bezoekers informeren en de weg wijzen. Aanmelden kan via: secretaris@wieringermeer.nl. Of via een telefoontje. Doet u mee? In augustus en september 2022 kan ons Genootschap de grote hal van De Cultuurschuur inrichten met objecten die de Wieringermeer ‘verbeelden’. Heeft u een voorwerp, dit kan van alles zijn, met een Wieringermeer en dat we mogen exposeren? U geeft in bruikleen. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 8