Onthulling herdenkingspalen vliegtuigcrashes WOII Gevraagd: een i6mm-filmprojector Expositie ‘Van vroeger tot heden’ Verenigingsnieuws, agenda uur. Details van datums en programma’s staan op: www.shhk.nl/ 30ste jaargang 2022/1 nummer 91 Neem contact op met Gert Jan van Leijden (Middenmeer): gertjan@wieringermeer.nl. Langskomen bij het Genootschap kan op woensdag- of zaterdagmiddag. Of bel naar een bestuurslid. Voor con tactgegevens, zie het colofon. U bent welkom op zaterdagmiddag, 14 - 17 foto’s ma- een waar In onze tentoonstellingsruimte presenteren we 6000 jaar geschiedenis van onze polder. Van archeologische vondsten tot de recente historie. De vele objecten en ken deze expositie tot kijkfeest. Stichting Herdenkingspalen Hollands Kroon organiseert in 2022 wederom onthullingen van her denkingspalen. Voorjaar 2022: 11 april Molenweg 2, Middenmeer. 16 april Dolfijnweg 9, Slootdorp. 21 mei: Schelpenbolweg Slootdorp. 11 juni: Molenweg 38, Slootdorp. Het Genootschap is in het bezit van enkele i6mm-films. Om deze te kunnen afspelen zijn we op zoek naar een bijpassende projector. Heeft u een i6mm-filmprojector op zolder of ergens anders ongebruikt staan? Wilt u deze doneren aan het Genootschap? Wij zijn er heel blij mee! Een Britse Halifax bommenwerper met zeven bemanningsleden (6 Britten, 1 Nieuw-Zeelander) werd kort na mid dernacht 23 juli 1945 beschoten. Staartschutter Jock Ernst Loudoun ontsnapte aan het brandende vliegtuig met zijn parachute. Zes mannen kwamen om bij de ontploffing. Brokstukken kwamen neer aan de Dolfijnweg. van vroeger tot heden

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 7