Verenigingsnieuws, agenda (30) Van de voorzitter 30 jaar Genootschap, nieuwe leden welkom We herhalen een succesvolle ledenwerfactie van 5 jaar geleden, een jaar lang gratis lidmaatschap voor 30 nieuwe leden. Het getal dertig heeft te maken met ons aanstaand jubileum: op 10 december 2022 bestaat het Genootschap 30 jaar. De meeste nieuwe lidmaatschappen zijn 5 jaar geleden omgezet naar blijvende Historisch Genootschap Wieringermeer 1 30ste jaargang 2022/1 nummer 91 1992 - 2022 r Historisch Genootschap Wieringermeer Jan Wouts (links) ontvangt de voorzittershamer uit handen van Cees Kooy. steun. Let op: Nieuwe leden met een adres binnen Nederland, de verzendkosten -i J A ,t\ R ->j voor de Kroniek zijn inbegrepen.^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^BAjj9i|l|i0iiB Wie gaat u verrassen met een jaar lang gratis lidmaatschap? Stuur vóór 1 juni 2022 een e-mail naar secretaris@wieringermeer.nl, met daarin vermeld: de naam en adresgegevens van de gelukkige ontvanger. Zet ook uw eigen gegevens erbij, zodat wij weten wie dit heeft aangeboden. Bij meer dan 30 aanmeldingen beslist het lot. Jan Wouts: ‘Ja, zo mag ik mij inmiddels noemen, voorzitter. Ik wil iedereen dank zeggen die mij dit vertrouwen geeft en wat ik niet hoop te beschamen. De geschiedenis van morgen is de werke lijkheid van vandaag. Op mijn corona app zie de ic- en ziekenhuisopnames en besmettingscijfers. Begin maart leek corona op zijn retour. Op tv en YouTube zie ik de beelden uit Oekraïne voorbij komen. Mensen die huis en haard ontvluchten, militaire voertuigen brandend achtergelaten, gevan gen genomen militairen en politici die van alles te vertellen hebben. We weten wat een coronacrisis teweeg heeft gebracht en hoe we reageerden. Lessen voor de toekomst moeten worden geleerd. Met WOII wat verder in het verleden maar toch ook nog vers in het geheugen, dachten wij dat men daar lessen uit had geleerd. Blijkbaar staat die geschiedenis nog niet bij iedereen goed op het netvlies. Als Genootschap proberen we onze polderhistorie zo goed als mogelijk vast te leggen. Maar alleen documenteren is niet voldoende. Wij moeten die geschiedenis ook uitdragen aan huidige en toekomstige generaties. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat de vereniging mensen en middelen bij elkaar brengt die dat mogelijk maken. Een rijk archief, een beeld en objectenbank, publicaties, tentoonstellingen en evene menten, deze Kroniek, vrijwilligers en gastheren en -vrouwen die altijd bereid zijn bezoekers over ons verleden te vertellen. Zo leggen we de geschiedenis van de Wieringermeer vast en houden die levend. Een club om trots op te zijn en waar ik de komende tijd leiding aan mag geven. Want luidt het gezegde niet: Wie de geschiedenis niet kent, is gedoemd fouten die daarin gemaakt zijn te her halen; wie hem wel kent heeft een leidraad voor de toekomst. We weten inmiddels waar het eerste toe kan leiden. Ik hoop velen van u te ontmoeten in ons Genootschapshuis of elders.’

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 6