Janneke Willemse over haar uitgekomen meisjesdroom Janneke staat rechts achteraan, boven juf José. Janneke Willemse. Foto: Roy Beusker] In de periode 2007 - 2013 werkt ze als hoofdre dacteur van twee beleggingssites: Belegger.nl en Beursduivel.be. In 2013 verandert ze van koers en stort ze zich op het presenteren. Ze doet dat als zp’er, als zelfstandig presentatrice. Dit blijkt een geweldige afslag. Ze presenteert op NPO 1 de talkshow WNL op Zondag en Janneke valt positief op, ze wordt genomineerd voor de Aan stormend Talent Award bij het programma de Gouden Televizier-Ring. Blond In diezelfde tijd opent ze haar website Blond- jesBeleggenBeter.nl. De naam is een kwinkslag naar de onderzoeken waaruit blijkt dat vrouwen beter beleggen dan mannen. Haar inleg is daar op de voet te volgen. Inmiddels is die inleg bij na verviervoudigd. Ze besluit daarna een boek te gaan schrijven, iets dat ze als kind al wilde. Het beleggingsboek Blondjes Beleggen Beter is inmiddels al meer dan 30.000 keer verkocht. Janneke werkt op dit moment als commenta tor en presentator bij RTL Z de beurzen. Ook is ze actief als dagvoorzitter van grote congres sen, waarbij Janneke het beste uit sprekers en publiek probeert te halen. Daarnaast geeft ze diverse lezingen, beheert Janneke een zelfge maakte onlinetraining voor nieuwe en bestaan de beleggers. Ze haalt veel energie uit al haar bezigheden. Janneke is niet zo langgeleden nog in de Cul- tuurschuur in Wieringerwerf geweest. Daar presenteerde ze de Muziekinstuif, waar kinde ren kennis konden maken met diverse muziek instrumenten. We kunnen na deze blik op haar loopbaan met recht zeggen dat Janneke Willemse het gemaakt heeft. Hier staat een inspirerende zakenvrouw, met een volle weekagenda en nog steeds werkt ze met veel plezier. In ons telefoongesprek zijn we teruggegaan naar haar jeugd in de polder. Veel herinnerin gen komen boven. De tijd die zij in de Wierin- germeer doorbracht, is mede bepalend geweest voor haar latere ontwikkeling. Janneke gaat eerst een jaar naar Parijs, als au- pair. Daarna besluit ze in Amsterdam te gaan wonen en een opleiding tot dierenarts te volgen. Ze merkt dat dat niet de goede keuze is. Haar vakkenpakket zonder exacte vakken is prima voor de school voor journalistiek en gelukkig wordt ze kort daarna ingeloot in Utrecht. Het is een brede opleiding en economie is interessant voor een toekomstig journalist. In 1999 behaalt ze haar diploma. Ze kan nu het beroep uitoefenen dat ze van jongs af aan am bieerde. Carrière Janneke begint in 2000 als eco- nomie-redacteur bij de Geassoci eerde Pers Dien sten (GPD). Niet lang daarna start de financiële nieuwszender RTL Z. Ook daar wordt ze redac teur en verslag gever. Ze wordt tweemaal verko zen tot beursba- be van het jaar (2004 en 2005). Vervolgens werkt ze o.a. voor AT5, Finance Television en Novum Nieuws. 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 47