Janneke Willemse over haar uitgekomen meisjesdroom Laurens van der Vaart Historisch Genootschap Wieringermeer Hoe de droom van groeide uit tot een ‘Dag eerste stap, dag eerste stap, dag kleuterschool met pret en jool We gaan nu weg, wat jammer zeg We gaan nu naar jufrouw José, wie gaat er mee?’ Ook de jaren op de lagere school zijn een mooie tijd om op terug te kijken. Veel geleerd en veel plezier gehad aldaar. Thuis speelt Janneke vaak met haar zus Mar- jolijn en met haar neefje en nichtje. Ze maken krantjes. Ze schrijven verhaaltjes, delen de stuk- Janneke is geboren op 20 maart 1975 en woont in haar eerste levensjaren aan de Lindelaan 16 in Middenmeer. Samen met haar drie jaar jon gere zusje Marjolijn groeit ze op in het hart van de polder. Pret en jool jes in en de krantjes worden bezorgd. Janneke weet dan al dat ze later journalist of schrijfster wil worden. Haar moeder, Rita Smit werkt bij de Volkskrant en dat inspireert haar mede. Ze herinnert zich leuke jaren op school. Janneke stapt als vierjarige de deur binnen van de kleuterschool. Hierna volgen de jaren op de Titus Brandsmaschool. Janneke: ‘Toen wij naar de eerste klas gingen op de Titus, die naast de kleu terschool stond, zongen we het vol gende lied: Voortgezet onderwijs In de tijd dat ze op het voortgezet onderwijs zit, scheiden haar ouders. Een nieuwe periode breekt aan, waarbij ze deels bij haar vader en deels bij haar moeder in Middenmeer woont. Ondanks een doublure haalt ze in 1994 het vwo-diploma. Ze herinnert zich leuke lessen Nederlands en geschiedenis. In deze periode speelt het uitgaansleven ook een belangrijke rol. Het begint wanneer ze zo’n 13 jaar is en bijna iedereen naar dansles gaat in de Oude Beurs. Dat is op vrijdagavond en uitba ters Roel en Ingrid Zonneveld doen daarna de bar open voor een colaatje of zoiets. Later gaat ze vaak op de fiets naar de Mariannebar in Wie- ringerwerf. Daar bruist het leven als er drive-in shows zijn van Veronica en anderen. ’s Nachts wil haar vader haar geregeld opha len. En natuurlijk is er ieder jaar carnaval. Dat wordt niet overgeslagen. De jonge jaren gaan niet voorbij zonder sport. Janneke volleybalt bij SUES en gymt bij Turnlust. ‘Ik was niet zo goed met gym als mijn zus Marjolijn’, voegt ze er aan toe. een meisje uit Middenmeer werkelijkheid werd. Janneke Willemse succesrijke vrouw. Een reden om de schijnwerpers op haar te zetten. Janneke (links) en Marjolijn. Twijfel Hoewel ze van jongs af aan al weet wat ze wil worden, komt er toch twijfel na het vwo. Waar om zou je met dit diploma een hbo-opleiding gaan volgen? 30ste jaargang 2022/1 nummer 91

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2022 | | pagina 46